Domácí

Co všechno patří Písaříkovi z Bohemia Energy? Přehled majetku

Co všechno patří Písaříkovi z Bohemia Energy? Přehled majetku
Zdroj: Google Street View

Podnikatel Jiří Písařík s manželkou Hanou Písaříkovou jsou majitelé společnosti Bohemia Energy, která nedávno ukončila svou činnost. Statisíce Čechů od ní odebíraly energie a firma patřila k největším dodavatelům elektřiny a plynu na trhu.

Podnikatel Jiří Písařík s rodinou je podle žebříčku magazínu Forbes 37. nejbohatší Čech v roce 2021. Kromě firmy Bohemia Energy, jejíž ukončení činnosti negativně ovlivnilo statisíce Čechů, mu a jeho manželce Haně patří i řada dalších firem. Podle veřejně dostupných informací jsou také vlastníky i několika nemovitostí v Česku, vily na Mallorce a několika luxusních aut.

Činžovní dům

Podle údajů v katastru nemovitostí vlastní manželé Písaříkovi část činžovního domu na Janáčkově nábřeží v Praze. Hana Písaříková má na adrese domu psané trvalé bydliště, její manžel ho má v Hlubočepech.

Zdroj: Google Street View

Areál Horse Park

Další nemovitost, kterou manželé Písaříkovi vlastní, je rodinný areál Horse Park. Jak název napovídá, je využívaný pro přípravu sportovních koní. Mimo to se využívá na svatby a společenské a firemní akce. Historie objektu sahá až do 19. století. V současnosti webové stránky areálu nefungují.

Zdroj: Google Maps

Dům v Hlubočepech

Rodinný dům v Hlubočepech nepatří ani jednomu z manželů Písaříkových, ale matce Písaříka. Právě tady má podnikatel psané trvalé bydliště. V současnosti se ale na místě pravděpodobně nezdržuje. Není ani jasné, jestli je stále v České republice.

Zdroj: Google Street View

​Firmy manželů

Kromě Bohemia Energy mají manželé Písaříkovi ještě několik dalších firem. V energetickém odvětví působí ještě jejich společnost Amper Market a.s., jak zjistily Hospodářské noviny (psali jsme o tom tady). Přes tuto firmu Písařík nabídl těm největším odběratelům, že mohou v odběru pokračovat za stejných cenových podmínek, které měli sjednané u Bohemia Energy.

Písařík dále vlastní firmu Utilities systems a.s., která se podle popisu na svých stránkách zabývá vývojem, implementací a podporou informačních systémů pro zákazníky z vodního a energetického průmyslu a masmédií.

Související obsah

Manželům dále patří firma Horse Park Kamenný Dvůr s.r.o., která sídlí ve výše popsaném jezdeckém areálu u Příbrami. Zabývá se hostinskou činností, prodejem lihovin, výrobou, obchodem a službami. Další jejich společnou firmou je Folly Holding s.r.o., který se zabývá blíže nespecifikovanou výrobou, obchodem a službami, stejně tak i společnost STAS IT s.r.o. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz