Zajímavosti

Bojím se, že mám jméno po žížale Julii, překvapila dcera Dády Patrasové

Anna Julie Slováčková, dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka, v úterý navštívila pořad TN LIVE TALK! Tam mimo jiné promluvila o tom, jaké to je vyrůstat se slavnými rodiči. Co jí v dětství chybělo a co naopak překáželo. Prozradila také, jak je to s jejím jménem a jestli nese jméno Julie skutečně po slavné žížale.

Talentovaná zpěvačka, herečka a také velká bojovnice Anna Julie Slováčková přijala pozvání do úterního pořadu na TN LIVE TALK! Vyrůstala v rodině dvou významných hudebníků Felixe Slováčka a Dády Patrasové, přesto po slávě netoužila.

"Jako malou mě odrazovalo, že byli rodiče vidět. Nechtěla jsem, aby se mi stalo, že budu plnit titulní stránky bulváru," vysvětluje Slováčková. Potom, když se nakonec přece jen rozhodla vstoupit do showbyznysu, chodila pro rady spíš k tátovi. "Hlavně pro ty praktické. Na umělecké věci jsem si chtěla přijít sama," dodává.

Související obsah

​Její máma byla hvězdou dětské scény. Milovaly ji děti po celém Česku. "Žárlila jsem, protože chceš mít někdy maminku pro sebe. To byly Vánoce, když byla máma doma. A když už jsem s ní někde byla, tak se na ni seběhly všechny děti a já jsem tam tak stála a říkala: To je moje máma, nechte mi ji," vzpomíná Anička Slováčková.

"Ale chápala jsem, kolik radosti ona těm dětem přináší. Jezdily jsme spolu i do dětského domova, do nemocnic o Vánocích. Chápala jsem poselství, které ona svou prací dělala," doplnila. "Já se asi dětí trošku bojím," nastiňuje.

Související obsah

​​Druhé jméno Aničky Slováčkové je Julie. Stejně jako slavná Dádina žížala Julie. Náhoda? "Obávám se, že se po ní jmenuju. Jelikož žížala byla daleko přede mnou. Byla to mámina prvorozená dcera, možná i dítě. Ačkoliv se mi snažili všichni tvrdit, že jsme měli tetu Julii a že jsem po ní. My jsme měli také spoustu psů Julií," prozrazuje Slováčková.

V minulém roce bojovala s rakovinou prsu. "Jsem kompletně zdravá a cítím se skvěle," je ráda Slováčková. Po dobu nemoci jí byl nápomocný i partner, ale bohužel vztah ztroskotal. "Nemám ani čas, abych teď někoho hledala. Jsem spokojená," dodává.

Zpěvačka nedávno vydala své album AURA a kromě pěvecké kariéry se věnuje i herectví. Diváci ji mohou znát například z Ordinace v růžové zahradě 2, kde hraje vrchní sestru. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz