Zahraničí

Čínské město zažilo obří výbuch plynu. Zemřeli nejméně tři lidé

Pětimilionové čínské město Šen-jang se vzpamatovává z obřího výbuchu plynu. Ulice města po něm vypadají jako po živelní katastrofě. Zemřeli minimálně tři lidé. Explozi zachytila kamera jednoho z projíždějících automobilů.

Několika domům chybí celá přední stěna hned v několika patrech. Zdemolovaná auta, vrak autobusu uprostřed křižovatky a sutiny pokrývající celou ulici. Zničených je několik budov, okna chybějí v celých blocích. Ulice pětimilionového Šen-jangu připomínají města po několika letech válečného konfliktu.

Je s podivem, že výbuch nepřežili "jen" tři lidé. Zraněných úřady napočítaly tři desítky.

Šen-jang leží na severovýchodě Číny. V zasažené ulici jsou jak byty, tak kanceláře. Stále tam pracují pátrací týmy. Po výbuchu na místě zasahovalo více než 100 hasičů.

Související obsah

Podle tamních médií v oblasti pracovali dělníci na plynovodu. Plynárenská společnost už potvrdila, že tomu tak bylo i noc před výbuchem. Zatím není jasné, zda to mělo s výbuchem souvislost.

Není to první podobné neštěstí. V červnu při výbuchu plynu na tržišti ve střední Číně zemřelo 25 lidí a více než 130 dalších se zranilo.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz