Zajímavosti

Miliardář Karel Janeček promluvil o kandidatuře na prezidenta

Miliardář a matematik Karel Janeček si může připsat další titul, gymnasta. Posledních osm let tvrdě dře a dokáže už kousky, za které by se nemuseli stydět ani profesionálové. Při tréninku mluvil například o prezidentské kandidatuře nebo blížící se svatbě s Lilií.

Jméno miliardáře a matematika Karla Janečka s IQ 190 se čím dál tím častěji skloňuje ve spojitosti s prezidentskou kandidaturou. "Já bych řekl, že je to zatím předčasná otázka. Uvidíme," nepotvrdil ale ani nevyvrátil kandidaturu na Hrad Janeček.

V jeho životě hledejte za vším 21. Janečkovo magické číslo. "Já se chci posouvat dál, plánuju, že chci být na vrcholu svých sil na 21. prvočísle věku. Moje fyzická šikovnost a zdatnost neustále roste. Jsem dnes mnohem zdravější než kdykoli v životě," kasá se Janeček.

Související obsah

Není tedy náhodou, že letos Janeček po několikaleté pauze obnovil slavnou anketu Český slavík 21. "Jedna věc je pomoc české kultuře, která hrozně utrpěla, a zároveň je to propagace prezidentského systému D21, kdy hlasující běžný člověk si vyzkouší, jak je to jednoduché," vysvětluje matematik.

Podle něho původní anketa zanikla kvůli špatnému hlasovacímu systému. "Slavík21, to je nová verze Slavíka, kde se používá volební hlasovací systém D21, což je férový hlasovací systém a už nehrozí to, že by třeba vyhrál Ortel," tvrdí Janeček.

Související obsah

Rok ve znamení Janečkova klíčového čísla využil také pro věčné spojení s jeho láskou, kněžkou Lilií, datum sice neprozradil, ale není těžké ho uhádnout. Svatba proběhne 21. 12. 2021. "Nechceme to nijak pompézní, chceme to v klidu v soukromí s rodinou," popsal miliardář.

V reportáži se můžete podívat, jak Janeček trénuje gymnastiku. Celý pořad Život ve hvězdách můžete zhlédnout na portálu Voyo

Rebecca Diatilová, ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Krátká zpráva

Brazílie hlásí první případy mutace omikron

Zdravotníci v Brazílii oznámili první potvrzené případy varianty omikron. Byla prokázána u dvou cestujících, kteří přiletěli z Jižní Afriky. Podle zdravotního sekretariátu v Sao Paulu je dvojice v izolaci a ani jeden z nich není registrován ve státní očkovací platformě. Brazílie nevyžaduje od zahraničních turistů očkování proti covid-19. Jde o první případy v Latinské Americe.

Píše se na Deník.cz