Domácí

Muž (†52) vystoupil a smetl ho kamion. Dálnice D8 byla hodiny zablokovaná

Předposlední říjnový víkend začal tragicky. Na dálnici D8 u Sedlce ve Středočeském kraji v sobotu dopoledne kamion srazil osobní auto a jednoho muže, který kvůli poruše z auta vystoupil. 52letý muž na místě zemřel, další dva muži se zranili. Doprava ve směru na Prahu byla dlouhé hodiny zcela zastavená. Bylo totiž potřeba odklidit převrácený kamion.

Kamion srazil osobní auto na nultém kilometru dálnice D8. "Na místě zemřel jeden muž, další dva muži jsou zranění. Jeden z nich byl transportován do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se středně těžkým zraněním," řekla redakci TN.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová.

Homolová později doplnila, že druhý zraněný musel být resuscitován. Poté ho záchranáři letecky transportovali ve velmi vážném stavu do Fakultní nemocnice Motol. Muž byl při transportu na umělé plicní ventilaci.

Policisté příčinu nehody vyšetřují. "Předběžná verze je ta, že osobní auto zastavilo z důvodu poruchy. Jeden muž z auta vystoupil a kamion ho srazil. Řidič kamionu byl s těžkými zraněními letecky transportován," informoval redakci TN.cz mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa. 

Související obsah

Dálnice D8 byla ve směru na Prahu zcela uzavřena a na dálnici se vytvořila dlouhá kolona. "Pravděpodobně kolona ještě nějakou dobu bude, protože kamion je stále převrácený. Je potřeba ho odklidit," vysvětlil Truxa před 13. hodinou odpoledne. Policisté následně po 17. hodině informovali, že je dálnice opět průjezdná.

Podle informací televize Nova se při dlouhém čekání v koloně udělalo jednomu muži z Německa špatně. Muž zkolaboval okolo 13:30. Krátce poté nabyl vědomí. Na místo pro něj jela sanitka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz