Zajímavosti

V Praze se koná sraz hodinářů. Přivezli s sebou kousky za desítky milionů

V Praze se o víkendu sešli světoznámí mistři hodinářského řemesla, aby představili své nejlepší výtvory. Ceny většiny z vystavovaných kusů dosahují astronomických částek.

Na strojcích odměřujících čas pracují hodináři i několik let v kuse. Výsledkem je pak unikátní a přesný stroj. Nejdražší exemplář přivezl na pražskou výstavu hodinář ze švýcarské Ženevy Antoán Prezioso, který hodinky vlastnoručně vyrábí už 45 let.

"Tyto hodinky jsem dělal deset let, byl to můj sen. Jsou obloženy 233 diamanty té nejčistší světové kvality," svěřil se Preziuso.

Související obsah

Hodinky nabízí pan Antoan za necelých 30 milionů korun, je prý ochoten i smlouvat. Mezi světová esa v oboru patři i Čech Luděk Seryn. Ten první hodinky sestrojil v roce 2009, trvalo mu to dva roky a stály čtyři tisíce korun. "U výroby hodinek ručním způsobem je to hlavně o individualizaci, je to o tom, že ty hodinky jsou přímo pro zákazníka," řekl Seryn.

Nyní si některé jeho hodinky pořídíte i za pět milionů korun. "Já jsem přijel z Drážďan a prezentuji hodinky, které mají dvě tváře," řekl TV Nova hodinář Marco Lang. Speciálních hodinek vyrobil 18 kusů, jedny přitom stojí zhruba 1,25 milionu korun a už teď jsou rozprodané.

Nejdražší hodinky na světě jsou švýcarské Patek Philippe, před nedávnem se vydražily za tři čtvrtě miliardy korun.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz