Zajímavosti

V Praze se koná sraz hodinářů. Přivezli s sebou kousky za desítky milionů

V Praze se o víkendu sešli světoznámí mistři hodinářského řemesla, aby představili své nejlepší výtvory. Ceny většiny z vystavovaných kusů dosahují astronomických částek.

Na strojcích odměřujících čas pracují hodináři i několik let v kuse. Výsledkem je pak unikátní a přesný stroj. Nejdražší exemplář přivezl na pražskou výstavu hodinář ze švýcarské Ženevy Antoán Prezioso, který hodinky vlastnoručně vyrábí už 45 let.

"Tyto hodinky jsem dělal deset let, byl to můj sen. Jsou obloženy 233 diamanty té nejčistší světové kvality," svěřil se Preziuso.

Související obsah

Hodinky nabízí pan Antoan za necelých 30 milionů korun, je prý ochoten i smlouvat. Mezi světová esa v oboru patři i Čech Luděk Seryn. Ten první hodinky sestrojil v roce 2009, trvalo mu to dva roky a stály čtyři tisíce korun. "U výroby hodinek ručním způsobem je to hlavně o individualizaci, je to o tom, že ty hodinky jsou přímo pro zákazníka," řekl Seryn.

Nyní si některé jeho hodinky pořídíte i za pět milionů korun. "Já jsem přijel z Drážďan a prezentuji hodinky, které mají dvě tváře," řekl TV Nova hodinář Marco Lang. Speciálních hodinek vyrobil 18 kusů, jedny přitom stojí zhruba 1,25 milionu korun a už teď jsou rozprodané.

Nejdražší hodinky na světě jsou švýcarské Patek Philippe, před nedávnem se vydražily za tři čtvrtě miliardy korun.

Jan Houška, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz