Krimi

Žádný český Floyd! Muž zemřel kvůli pervitinu, ne kvůli zákroku policie

Žádný český Floyd! Muž zemřel kvůli pervitinu, ne kvůli zákroku policie
Zdroj: TV Nova

Policie v Ústeckém kraji má k dispozici závěrečnou pitevní zprávu k případu Stanislava Tomáše. Ten zemřel po zákroku policistů letos v červnu v Teplicích. Podle zprávy nenesou policisté na smrti muže vinu.

Úmrtí Roma 19. června v Teplicích se dostalo velké pozornosti. Po zákroku tří policistů zemřel při převozu do nemocnice. Policisté na místo vyrazili kvůli ničení majetku a bitce přímo na ulici, potyčku policejní hlídky s Tomášem zachytila kamera. Podrobnosti ze zásahu si přečtěte zde na TN.cz.

Nyní má krajské ředitelství ústecké policie k dispozici závěrečnou pitevní zprávu. "Znalecký posudek konstatuje, že mezi zákrokem policistů a úmrtím muže neexistuje žádná souvislost. Smrt nastala v přímé příčinné souvislosti s intoxikací pervitinem," uvedla v úterý policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Související obsah

​Ze smrti Tomáše obviňovala jeho rodina policii. Podala také trestní oznámení. Po řádném a podrobném vyšetřování volaly české i zahraniční organizace, více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Podívejte se na reportáž TV Nova o zákroku policie v Teplicích proti Stanislavu Tomášovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15 – 54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15 – 54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 – nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starší 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chatu, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz