Domácí

Hrob Karla Gotta zahrnuli fanoušci na Dušičky svíčkami a květinami

V úterý si připomínáme památku zesnulých. Na své blízké vzpomínají lidé především zapálením svíček a také položením květin na hroby. Fanoušci přišli zavzpomínat a uctít památku Karla Gotta, který zemřel před dvěma lety.

Lidé od rána přicházeli k hrobu zpěváka Karla Gotta na pražských Malvazinkách. Od jeho smrti uplynuly více než dva roky. Fanoušci přesto nezapomněli a zpěvákův hrob obložili svíčkami a květinami.

"Karel Gott byl legendou, vzorem pro náš národ, takový jiný už není. Nejen jako umělec, ale především jako člověk. Byl skromný, pokorný, nad nikoho se nepovyšoval, Karel nám strašně chybí, jeho odchodem se zastavil čas," uvedla jedna z žen, které ke zpěvákovu hrobu na Dušičky přišly, pro portál Super.cz.

Související obsah

​Nejen v Praze ale vyrazili Češi uctít památku svých blízkých. Například v Českých Budějovicích byl problém u tamního hřbitova najít místo na parkování, na místo dorazily stovky lidí.

Vyzdobené náhrobky po celém Česku se ale každoročně stávají terčem zlodějů. Na hřbitovech proto hlídkují policisté a strážníci. "Strážníci na městských hřbitovech působí především proti možným krádežím pietních předmětů, osobních věcí návštěvníků nebo i případnému vandalismu," uvedla mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková.

cej, rod, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz