Zahraničí

Asijský stát přitvrzuje. Neočkovaným nebude hradit zdravotní péči

Asijský stát přitvrzuje. Neočkovaným nebude hradit zdravotní péči
Zdroj: TV Nova

Singapur se rozhodl, že od 8. prosince přestane platit zdravotní péči pacientům, kteří nejsou z vlastní vůle očkovaní proti covidu-19 a budou kvůli tomuto onemocnění potřebovat léčbu. Důvodem je to, že nenaočkovaní lidé tvoří většinu těch, co vyžadují intenzivní lůžkovou péči.

Městský stát Singapur má proti covidu-19 naočkováno okolo 85 procent lidí z těch, kteří se mohou nechat naočkovat. Z toho 18 procent obdrželo třetí posilovací dávku vakcíny.

Obyvatelům, kteří se rozhodli nenaočkovat z vlastní vůle, vláda přestane platit zdravotní péči v případě, že by kvůli covidu skončili v nemocnici, napsal The Washington Post.

"V současné době tvoří neočkovaní lidé většinu těch, kteří vyžadují intenzivní lůžkovou péči, a neúměrně přispívají k zatížení našich zdrojů zdravotní péče," uvedlo tento týden singapurské ministerstvo zdravotnictví.

Související obsah

V současné době tamní vláda platí zdravotní péči v případě, že se nakazí covidem-19, každému singapurskému občanovi, který má trvalý pobyt, nebo dlouhodobý pracovní průkaz. Není tomu tak jen ve chvíli, kdy se občan nakazil v zahraničí.

Singapurské ministerstvo zdravotnictví nyní dosavadní hrazení péče nemocným covidem-19 zdůvodnilo tím, že chtělo předejít finanční nejistotě veřejnosti, když bylo onemocnění ještě nové a neznámé.

Dokud nebude situace stabilnější, bude nadále hradit i lékařské náklady pro ty, kteří jsou očkovaní a pro část těch, kteří se očkovat nebudou. To jsou děti do 12 let a lidé s určitými zdravotními problémy. Částečně očkovaní lidé mají léčbu hrazenou do 31. prosince.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz