Zahraničí

Baldwina zažalovali za zabití kameramanky, zodpovídat se budou i producenti

Baldwina zažalovali za zabití kameramanky, zodpovídat se budou i producenti
Herec Alec Baldwin Zdroj: Profimedia

Člen filmového štábu, který v Novém Mexiku natáčel film Rust s Alecem Baldwinem, zažaloval ve středu u vrchního soudu v Los Angeles producenty filmu včetně samotného Baldwina. Serge Svetnoy se domáhá odškodnění za nedbalost.

Tragédie při natáčení Svetnoye podle jeho slov uvrhla do "vážné emocionální tísně". Kulka, která zabila jeho blízkou přítelkyni, kameramanku Halynu Hutchinsovou, ho jen těsně minula. Navíc musel přihlížet jejímu umírání.

Jak informovala agentura AP, žaloba žádá trest pro více než 10 lidí. Kromě Aleca Baldwina i pro pomocného režiséra Davida Hallse, který mu podal nabitou zbraň, a zbrojířku Hannah Gutierrez-Reedovou. Případ bude řešit vrchní soud v Los Angeles.

"Nikdy neměli dopustit, aby se na place objevily ostré náboje. Nikdy," prohlásil Svetnoyův právní zástupce.

Související obsah

​Neštěstí se odehrálo 21. října v americkém Novém Mexiku. Svetnoy je první, kdo se kvůli tomu obrátil na soud. Pozůstalí po Hutchinsové se pravděpodobně touto cestou bránit nebude, Baldwin se s nimi spojil bezprostředně po incidentu a zřejmě se vyrovnají mimosoudně.

Kulka zranila i režiséra Joela Souzu, Svetnoye podle žaloby jen těsně minula. "Bude ho to navždy pronásledovat. Je přesvědčen, že mu na tváři ulpěl střelný prach," stojí v dokumentech, které obdržel soud.

Baldwin ani jeho advokáti se k žalobě zatím nevyjádřili.

Serge Svetnoy žaluje Aleca Baldwina Zdroj: Profimedia

Podívejte se na reportáž TV Nova o Baldwinově tragickém výstřelu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz