Zahraničí

Baldwin po zabití kolegyně přišel s nápadem, aby už smrt na place nehrozila

Baldwin po zabití kolegyně přišel s nápadem, aby už smrt na place nehrozila
Zdroj: Profimedia

Na každém natáčení, kde se používají zbraně, by měl dohlížet na bezpečnost policista. Je o tom přesvědčen americký herec Alec Baldwin, který před téměř třemi týdny při tragickém incidentu zastřelil kameramanku a postřelil režiséra.

Alec Baldwin se nemůže vyrovnat s tragédií, kterou neúmyslně způsobil koncem října na natáčení filmu Rust v americkém Novém Mexiku. Fotografové ho několikrát zachytili zjevně zanedbaného.

V pondělí ale herec přišel s nápadem, který by mohl pomoci v předcházení podobným neštěstím.

"Na každém filmovém i televizním natáčení, kde se používají zbraně, ať už makety, anebo pravé, by měl být přítomný policista. Toho by najala produkce, aby posílila dohled na bezpečnost," nechal se Baldwin slyšet na twitteru.

Související obsah

​Po osudném výstřelu se skácela k zemi 42letá kameramanka Halyna Hutchinsová. Záchranáři ji převezli do nemocnice, kde však zraněním vzápětí podlehla. Kulka zasáhla i 48letého režiséra Joela Souzu. Toho o den později lékaři z nemocnice propustili.

Záměr posílit bezpečnost na svých natáčeních oznámil i Dwayne Johnson přezdívaný The Rock. Už nikdy nechce na place vidět skutečnou zbraň. "Přejdeme na gumové zbraně a spravíme to v postprodukci. Nebudeme se starat o dolary, nebudeme se starat o to, kolik to bude stát," prohlásil.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Baldwinově tragickém přešlapu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz