Koronavirus

Vláda schválila dva termíny plošného testování žáků a studentů

Vláda schválila dva termíny plošného testování žáků a studentů
Zdroj: Getty Images

Ministr školství v demisi Robert Plaga (za ANO) v pátek oznámil, že vláda v pátek schválila celostátní testování žáků a studentů 22. a 29. listopadu. K tomu budou využity antigenní testy.

Na pátečním jednání vlády v demisi jsou jedním z hlavních témat protikoronavirová opatření. O prvních z nich ještě před osmou hodinou ráno informoval ministr školství Robert Plaga.

"Schváleno. 22. a 29. listopadu proběhne v celé České republice testování žáků základních a středních škol antigenními testy. Ty budou ze skladů Správy státních hmotných rezerv do škol distribuovány prostřednictvím Hasičského záchranného sboru v průběhu příštího týdne," uvedl na sociálních sítích.

Související obsah

Plošné testování je ale podle vakcinologa Jiřího Berana zbytečné. "Testování ve své podstatě ukázalo, ať už probíhalo na jaře nebo na podzim, že osoby, které mají příznaky, do školy nebo do zaměstnání nechodí, a tak výtěžnost těch testů byla úplně minimální. Z tohoto pohledu je to naprosto zbytečný výdaj provádět to plošně v celé České republice. Samozřejmě provádět testování cíleně, to znamená v místech s vysokým výskytem nákazy, určité má smysl," řekl v Televizních novinách na Nově.

​​Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek naznačil, že chystaná opatření budou zaměřná na podporu očkování. "Ta opatření budou významná z hlediska toho, aby se lidé očkovali, protože nic jiného na boj proti covidu neexistuje, jenom očkování," uvedl. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat v tomto článku na TN.cz, předpokládaný start je v 9:30.

Andrej Babiš na čtvrteční tiskové konferenci vlády promluvil i k chystaným opatřením proti koronaviru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz