Zahraničí

Ženu držel jako rukojmí agresivní vačnatec. Když chtěla z domu, útočil

Ženu držel jako rukojmí agresivní vačnatec. Když chtěla z domu, útočil

Zděšená žena volala novozélandské policisty na malého vačnatce. Zvíře ji totiž v jejím vlastním domě uvěznilo a pokaždé, když chtěla vyjít ven, ji napadalo.

Bizarní případ řešili novozélandští policisté. Podle Guardianu volala na místní policejní stanici zděšená žena z města Dunedin, že je rukojmím ve vlastním domě. Háček byl ale v tom, že v domě ji prý držel vačnatec. Byl to kusu liščí, který vzdáleně připomíná vačici.

Žena jim sdělila, že když se snaží dostat ke svému autu, tak na ni kusu vyskočí a ona uteče dovnitř.

Související obsah

​Když policisté dorazili na místo, zprvu nic neviděli. Pak se ale na ně ze tmy vyřítilo zvíře a začalo jednomu z policistů šplhat po noze. Podle nich se jednalo buď o mazlíčka, který utekl, nebo o mládě, které se teprve nedávno odloučilo od matky.

"Typickou reakcí většiny divokých zvířat by byl útěk. Pokud to ovšem není mládě, může se stále učit, jak se vypořádat s hrozbami," řekla k případu veterinářka Dr. Rachel Strattonová. Rovněž řekla, že vačnatec jednal spíš ze strachu, než že by byl agresivní.

Tito vačnatci představují pro Nový Zéland velký problém. Vačnatec, který se na ostrovy dostal z Austrálie, totiž nemá krom koček v místní přírodě žádného přirozeného predátora. V roce 2009 na Novém Zélandu žilo 47 milionů kusů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz