Zahraničí

Slovensko schválilo lockdown pro neočkované. Začne platit v pondělí

Slovensko schválilo lockdown pro neočkované. Začne platit v pondělí
Zdroj: TV Nova

Na Slovensku prudce roste počet lidí nakažených koronavirem. Tamější vláda ve čtvrtek odpoledne přijala přísnější opatření a zavedla lockdown pro neočkované. Od pondělí 22. listopadu mohou do některých obchodů, akvaparků či wellness center jen lidé s očkováním či prodělanou nemocí.

Slovensko přitvrdilo opatření proti šíření koronaviru. Příští tři týdny bude v zemi platit lockdown pro neočkované, oznámil premiér Eduard Heger. Upozornil na to portál tvnoviny.sk.

"Zavádíme covid automat s výrazně přísnějšími opatřeními pro nenaočkované. Ano, je to lockdown pro nenaočkované. Lékaři se musejí rozhodovat, komu pomohou a komu ne. Je důležité, abychom dodržovali pravidla," apeloval Heger.

Související obsah

Lidé bez očkování či prodělání covidu-19 přijdou i o přístup do některých obchodů. Nadále by však mohli do potravin, drogérií či lékáren. Zaměstnanci mají na svém pracovišti prokazovat v přísném režimu bezinfekčnost. Na hromadná shromáždění budou nově moct jen očkovaní.

Omezí se i sportovní soutěže. Těch se budou moci zúčastnit jen očkovaní. Výjimku mají profesionální sportovci, kterým bude stačit i test či prodělaná nemoc.

Rovněž do wellness center a akvaparků budou nově moct jen očkovaní a lidé s prodělaným koronavirem. Vláda chce zvýhodňovat lidi s očkováním dlouhodobě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz