Koronavirus

Rakousko chystá lockdown pro všechny, Německo nepustí neočkované do práce

Rakousko chystá lockdown pro všechny, Německo nepustí neočkované do práce
Zdroj: Profimedia

Proticovidová opatření zpřísňují i sousední státy. Rakouský celostátní lockdown pro neočkované nestačí spolkovým zemím Horní Rakousy a Salcbursko. Od příštího týdne tam začne platit uzávěra úplně pro všechny. Přitvrdit se chystá i Německo, podle návrhu nebudou moci neočkovaní bez testu do prostředků hromadné dopravy ani do práce.

Horní Rakousy a Salcbursko od příštího pondělí zavedou lockdown pro všechny bez ohledu na očkování. Ve čtvrtek to oznámil hornorakouský hejtman Thomas Stelzer, informoval portál The Local

Spolkové země nebudou brát ohledy na to, o čem v pátek rozhodne ústřední vláda. Ta bude rozhodovat o dalším zpřísnění, není však jisté, jestli na něj nakonec přistoupí. "Pokud se nedočkáme celostátního lockdownu, Horní Rakousy a Salcbursko ho od příštího týdne zavedou samy," uvedl Stelzer.

Podle něj by uzávěra trvala přinejmenším několik týdnů. Proti plošnému lockdownu se staví Vídeň. "Už bychom to nezvládli," řekl starosta metropole Michael Ludwig.

Související obsah

​A udeřit na neočkované hodlá i Německo. Pokud se lidé bez vakcíny nenechají otestovat, nepustí je do prostředků hromadné dopravy ani do práce. Výjimku mají děti. Ve čtvrtek to schválil Spolkový sněm, v pátek to ještě musí posvětit Spolková rada.

Laboratoře za středu v Německu odhalily rekordních 65 371 případů nákazy koronavirem. Nejvyšší nárůst, a sice 15 145 infikovaných, zaznamenalo i Rakousko. Pandemická situace se zhoršuje po celé Evropě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Poslanci dostali spis a budou posuzovat, zda vydají Babiše ke stíhání

Pražské městské státní zastupitelství dnes kolem půl druhé odpoledne předalo spis ke kauze Čapí hnízdo mandátovému a imunitnímu výboru Poslanecké sněmovny. Členové výboru budou posuzovat a rozhodovat, zda vydají Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání.

Píše se na Deník.cz