Domácí

Prezident Zeman se brzy přesune z nemocnice do Lán, tvrdí Ovčáček

Prezident Zeman se brzy přesune z nemocnice do Lán, tvrdí Ovčáček
Zdroj: Petr Topič / MAFRA / Profimedia

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se už zlepšil natolik, že se bude moci ve "velmi blízké době" vrátit na zámek v Lánech. Ve středu večer to řekl jeho mluvčí. Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) o tom však neví.

Zeman by mohl už brzy opět úřadovat z lánského zámku. Jeho zdravotní stav se zlepšuje, od pondělí už je na standardním pokoji. Několik týdnů strávil na jednotce intenzivní péče.

"Nebudu nyní hovořit o konkrétním termínu, ale lze očekávat, že to bude ve velmi blízké době," napsal TN.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. 

Podle mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitky Zinke ale lékaři o prezidentově propuštění z lůžka zatím nejednali.

Související obsah

Hlava státu má za sebou od pondělí řadu návštěv. Jako první za ním přišel premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). "Teď je v úplně stejném stavu jako před hospitalizací. Je to dobrá zpráva. Už jak jsem s ním telefonoval, měl jsem z toho dobrý pocit," uvedl po schůzce.

V úterý se za Zemanem přišla podívat slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, ve středu jednal s kandidátem na premiéra Petrem Fialou (ODS).

Celý exkluzivní první rozhovor rozhovor pro Televizi Nova si poslechněte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz