Zahraničí

Čech Jiří zemřel v Dominikánské republice po pádu z 13. patra

Čech Jiří zemřel v Dominikánské republice po pádu z 13. patra
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Policisté z Dominikánské republiky se snaží objasnit smrt třicetiletého Čecha, jehož tělo našli ležet ve středu na ulici Alejandro de Jesús Troncoso v hlavním městě Santo Domingo. Podle vyšetřovatelů muž vypadl ze 13. patra budovy, kde bydlel. Vše zatím nasvědčuje tomu, že spáchal sebevraždu.

Zřejmě deprese kvůli rodinným problémům podle národní policie vedly ke smrti Čecha v metropoli Dominikánské republiky Santo Domingu.

Obětí má být třicetiletý Jiří K. Ve středu 17. listopadu vypadl z bytu ve 13. patře budovy, kde bydlel. "Zemřel na následky těžkého mnohočetného traumatu, které utrpěl následkem pádu," informovala policie. Důkazy a svědectví vyšetřovatelů naznačují, že muž spáchal sebevraždu.

Související obsah

​Jaké rodinné problémy Jiří řešil, policie neuvedla. Oznámila pouze, že klíč od bytu má nyní v držení jedno z tamních ministerstev. Vyšetřování smrti muže nadále probíhá, policisté přislíbili, že v blízké době přidají další podrobnosti k případu.

Ministerstvo zahraničí připustilo, že o tragické události ví. "Můžeme potvrdit úmrtí českého občana v Dominikánské republice. Celou věc řeší náš honorární konzulát v Santo Domingo. Rodina zesnulého se na něj ani na zastupitelský úřad v Havaně zatím neobrátila," sdělila TN.cz mluvčí resortu Eva Davidová. Žádné podrobnější informace od vyšetřovatelů prý zatím nedostala.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz