Koronavirus

Česko je na tom podobně jako Rakousko. Mělo by být očkování povinné? ANKETA

Česko je na tom podobně jako Rakousko. Mělo by být očkování povinné? ANKETA
Zdroj: TN LIVE

Naši jižní sousedé zavádějí celostátní lockdown. Koronavirus se u nich šíří nejrychleji za celou dobu trvání pandemie. Česko je na tom jen o trochu lépe. Mělo by také zavést povinné očkování? Premiér Babiš to na tiskové konferenci vyloučil. Vy svůj názor můžete vyjádřit v anketě v článku.

V Rakousku v posledních dnech přibývá nejvíce nově nakažených od začátku pandemie. Tamní vláda proto nakonec rozhodla o nepopulárním celostátním lockdownu, alespoň na 10 dní. Rovněž zavedla i povinné očkování.

Český premiér Andrej Babiš na páteční tiskové konferenci vyloučil, že by něco takového v Česku bylo vůbec ve hře. "Česká republika nebude následovat příklad Rakouska. V žádném případě," uvedl premiér. Mělo by podle vás být v Česku očkování povinné? Hlasujte:

​V Česku je sice situace lepší, ale rozhodně ne o moc. V Rakousku bylo za poslední den nahlášeno 15 609 nových případů. V Česku to bylo 14 119. V přepočtu na milion obyvatel je to pak 1 395 nových případů pro Rakousko a 1 170 pro Česko.

​V rakouských nemocnicích je situace naopak o něco lepší než v našich. Leží tam 2 787 pacientů s covidem, z toho 489 je ve vážném stavu. U nás jich je 4 750, z toho v těžkém stavu je 696. I co se úmrtí týká, jsou na tom Rakušané lépe. S covidem-19 tam zemřelo včera 24 lidí, u nás 48. Je však důležité mít na paměti, že Rakousko má jen okolo 9 milionů obyvatel, zatímco Česko 10,7 milionu.

Související obsah

​V očkování jsou na tom Rakušané o trochu lépe než my, ale jen o 6 %. Lze ale předpokládat, že toto číslo s nově zavedenou povinností očkovat se výrazně poroste. Aktuálně je v alpské zemi plně očkováno 64 % obyvatel, u nás je to 58 %.

Čísla pozitivně testovaných začala u jižních sousedů růst dříve než v Česku. Výrazněji začalo přibývat pozitivních testů už v srpnu, v Česku až v druhé polovině září.

Záznam tiskové konference po mimořádném jednání vlády:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz