Domácí

Vláda zvažuje nouzový stav, Svrčinová je pro povinné očkování. ANKETA

Vláda zvažuje nouzový stav, Svrčinová je pro povinné očkování. ANKETA
Zdroj: TV Nova

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová je pro případné povinné očkování proti covidu-19. Podle ní se jedná o jedinou cestu. Uvedla to v pondělí ráno v rozhovoru pro Radiožurnál.

Epidemie v Česku opět zrychluje. Prudký nárůst nakažených zaznamenali hygienici v sobotu, kdy přibylo 14 402 případů covidu-19, nejvíc za volný den od začátku epidemie. Incidence je na novém maximu – na 100 tisíc obyvatel připadá 978 nakažených.

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová v pondělí v rozhovoru pro Radiožurnál uvedla, že jedinou cestu vidí v povinném očkování. "Očkování je jediná možnost. Osobně bych šla i cestou povinného očkování," řekla hygienička.

Související obsah

​Svrčinová také uvedla, že vláda zvažuje kvůli epidemii vyhlášení nouzového stavu. "Samozřejmě se zvažují i tyto možnosti, protože zejména v nemocnicích, v domovech důchodců, v zařízeních sociální péče začíná chybět personál," uvedla Svrčinová.

Od pondělí platí v Česku pro neočkované nová opatření. Zajít si na pivo nebo ke kadeřníkovi mohou jen ti, kteří jsou očkovaní nebo nemoc prodělali. Od příštího týdne se musí také plošně testovat nejen žáci a studenti, ale i neočkovaní zaměstnanci.

Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula odhaduje trvání striktních omezení ještě na půl roku. Vláda bude v pondělí kvůli novým restrikcím jednat o kompenzacích pro firmy a podnikatele.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz