Krimi

Zastřelili jeleny i laň jen tak. Na pytláky je vypsaná odměna

Dva dospělé jeleny, daňka a laň v říjnu zastřelili pytláci na Břeclavsku. Způsobili tak škodu za stovky tisíc korun. Těchto případů ale stále přibývá. Proto vypsaly Lesy ČR odměnu za informace o pytlácích.

V oborách Bulhary a Klenice, nedaleko Mikulova, koncem října pytláci zastřelili dva dospělé jeleny, daňka a laň. "V minulosti lidé nelegálně lovili zvěř kvůli masu. V posledních letech jde ale jen o zabití zvířete, což vnímám jako zvrácenost, které je třeba čelit. Proto vyzýváme po dohodě s policií veřejnost, aby nám pomohla pytláka za slíbenou odměnu odhalit," řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Lesníci našli na konci října zastřeleného daňka a asi 200 metrů od něj i jelena a laň. Po pár dnech objevili dalšího usmrceného jelena. "Nechybělo paroží a kusy nebyly ani připravené na odcizení masa. Prostě je někdo zastřelil a nechal ležet. Oba jeleni byli mladí," řekl Zdeněk Piskač z Lesů ČR, vedoucí mikulovského polesí.

Související obsah

Podle něj je škoda penězi nevyvážitelná, přesto Lesy ČR nabídly finanční odměnu 200 tisíc korun za informace, které by mohly pomoci k dopadení pachatele. 

Podobný případ zastřeleného daňka se řešil v srpnu, nález zabité a na místě ponechané laně v první polovině roku. Ve stejné oblasti usmrtil pytlák v květnu 2019 velkého jelena, kterých je podle lesníků velmi málo. I tehdy šlo nejen o ztrátu finanční, ale také chovatelskou.

Nahoře v článku můžete vidět fotku jelena z konce srpna. Níže je ten stejný jelen, ale už po smrti:

Zdroj: Lesy ČR
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz