Zahraničí

Alžběta II. vyvrátila pochyby o svém zdraví, zúčastnila se křtu pravnuků

Alžběta II. vyvrátila pochyby o svém zdraví, zúčastnila se křtu pravnuků
Zdroj: Profimedia

Britská královna Alžběta II. vyvrátila spekulace o svém zdraví, které se v posledních dnech šířily v médiích. V neděli se totiž zúčastnila křtu svých pravnuků v parku nedaleko zámku Windsor.

Alžběta II. se v neděli zúčastnila společného křtu svých pravnuků Augusta Brooksbanka a Lucase Philipa Tindalla, který se konal v Kapli Všech svatých v areálu parku nedaleko windsorského zámku.

Britská panovnice tak vyvrátila spekulace o svém špatném zdravotním stavu, které se začaly šířit poté, co jí lékaři doporučili na několik dní odpočinek. 

Kromě královny byli mezi hosty také rodiče obou chlapců, a to princezna Eugenie z Yorku s manželem Jackem Brooksbankem a také Zara a Mike Tindallovi.

Související obsah

​Alžběta se 17. listopadu vrátila k plnění svých oficiálních povinností. Stalo se tak po zmíněném měsíčním odpočinku, který si dopřála na radu svých lékařů. Během tohoto období musela odvolat svou účast na několika veřejných akcích, naposledy na obřadu na počest vojáků padlých ve světových válkách, který se uskutečnil 14. listopadu.

Buckinghamský palác to tehdy zdůvodnil tím, že královna trpí bolestmi zad. V říjnu panovnice strávila noc v soukromé nemocnici v centru Londýna. Spekulace kolem jejího zdravotního stavu umocnila i skutečnost, že odvolala svou plánovanou účast na klimatickém summitu, který od 31. října do 13. listopadu probíhal ve skotském městě Glasgow.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz