Zahraničí

Muž bojoval proti opatřením a rouškám. Teď podlehl covidu

Muž bojoval proti opatřením a rouškám. Teď podlehl covidu
Zásah slovenské policie proti antirouškařům v prodejně potravin Zdroj: reprofoto/Polícia SK/tvnoviny.sk

Nemoci covid-19 podlehl slovenský aktivista, který se účastnil demonstrací proti nošení roušek a který měl rovněž útočit na mobilní očkovací jednotky. O jeho skonu informoval jeho bývalý učitel a poslanec Peter Vons (OĽANO).

Známý slovenský aktivista Miroslav Košarišťan, který byl zásadně proti očkování, podlehl covidu. "Mirku, děkujeme Ti, budeš velmi chybět nám, kteří jsme tě poznali a měli rádi, ale budeš chybět hlavně Tvé rodině a mámě Aničce, která Tě často doprovázela po soudech po celém Slovensku. Bohužel jsi prohrál boj s covidem. Odpočívej v pokoji," napsal v noci na středu slovenský poslanec Peter Vons (OĽANO) na svůj facebook.

Ve svém postu také zmínil, že se Miroslav Košarišťan zabýval problematikou exekucí a pomáhal lidem po celém Slovensku. Některé tyto případy se dostaly i před soud.

https://www.facebook.com/peter.vons.5/posts/4849335815130025

Související obsah

​Podle portálu TVnoviny.sk, který o úmrtí aktivisty informoval, patřil Košarišťan do skupiny, která útočila na mobilní očkovací jednotky. Rovněž podporoval protesty proti vládním protikoronavirovým opatřením a účastnil se i demonstrací před prodejnami potravin. Tyto demonstrace se týkaly toho, že lidé v prodejnách museli nosit ochranu dýchacích cest.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dánsko za víkend zaznamenalo víc omikronu, než celá EU

Dánský institut veřejného zdraví zaznamenal “znepokojivý“ nárůst potvrzených případů nové mutace koronaviru omikron. Podle agentury AFP dánské úřady v neděli registrovaly už 183 případů, což je proti pátku trojnásobný počet, přičemž Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) již dříve hlásilo 182 případů varianty omikron pro celou Evropskou unii včetně Norsko a Islandu.

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz