Koronavirus

V pátek přijde další omezení, řekl Babiš. Nevyloučil nouzový stav

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se ve středu vyjádřil k vládním opatřením proti koronaviru i k očkování. Prozradil, že ministři v demisi připravují další opatření.

Premiér v demisi Andrej Babiš ve středu oznámil, že v pátek přijme vláda další opatření proti šíření koronaviru. Svolal i mimořádnou tiskovou konferenci na 14:30.

Na začátku konference ovšem prohlásil, že plánovaná opatření nechce blíže komentovat. "Ty opatření připravuje ministerstvo zdravotnictví, situaci vyhodnocujeme každý den," prohlásil. Později dodal, že opatření mají sloužit k tomu, "aby přesvědčily lidi, aby omezili kontakty a nechali se očkovat". Babiš nevyloučil ani možnost vyhlášení nouzového stavu v pátek.

Související obsah

Babiš rovněž apeloval na obyvatele Česka, aby se očkovali: "Ta situace není dobrá. Jediný způsob, jak můžeme překonat tu pandemii, je, že se naočkujeme. My se z té pandemie nevytestujeme, ale můžeme se z ní proočkovat. Na těch JIPkách leží mladí lidé. Na internetu je mnoho dezinformací. Prosím lidi, aby nevěřili fake news, nejsou to žádné experimentální vakcíny. Naše země nakupuje jen vakcíny, které nepoškodí zdraví a které to zdraví ochrání."

Podívejte se na záznam celé tiskové konference Andreje Babiše:

Poslechněte si rozhovor premiéra Babiše pro Rádio Impuls, kde mluvil o opatřeních a očkování:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Poslanci dostali spis a budou posuzovat, zda vydají Babiše ke stíhání

Pražské městské státní zastupitelství dnes kolem půl druhé odpoledne předalo spis ke kauze Čapí hnízdo mandátovému a imunitnímu výboru Poslanecké sněmovny. Členové výboru budou posuzovat a rozhodovat, zda vydají Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání.

Píše se na Deník.cz