Koronavirus

Situace v nemocnicích je na hraně, ve Vyškově vyhlásili krajní stav nouze

Nemocnice ve Vyškově ve středu vyhlásila stav krajní nouze. Důvodem je šíření covidu-19, které způsobilo, že nemocnice vyčerpala už všechna lůžka.

Nemocnice v Česku začínají být přetížené a část z nich už omezuje operace. Ve Vyškově ve středu vyhlásili stav krajní nouze, protože nemocnice vyčerpala už všechna dostupná lůžka.

"Vzhledem k nepříznivému vývoji epidemické situace s covidem-19 nemocnice jako poskytovatel zdravotní péče vyčerpala všechny běžně provozované i reprofilizované lůžkové kapacity a není už schopna vytvořit další," informuje nemocnice v prohlášení.

Vyškovská nemocnice není jediná, která je kvůli šíření covidu-19 v nouzovém režimu. Nemocnice v Kyjově v úterý vyhlásila stav hromadného postižení osob. Kapacita ARO se totiž už skoro vyčerpala a nemocnici chybí vyškolený personál. 

Související obsah

​Omezit péči se rozhodla i pražská Fakultní nemocnice v Motole, která od pondělí pozastavuje veškeré neakutní plánované operace. Od čtvrtka zastaví plánované výkony také Fakultní nemocnice Bulovka.

Stav hromadného postižení osob je výjimečná událost, kdy nemocnice už není schopna poskytovat odpovídající zdravotní péči běžným pacientům. Ke stejnému kroku musela přistoupit na jaře většina nemocnic v Česku, jelikož byl velký nápor covidových pacientů.

Epidemická situace se zhoršuje napříč celou republikou, nejhůř jsou na tom ale stále okresy na střední Moravě. Kritická situace je i v Jihomoravském kraji, odkud ve čtvrtek převezou 19 pacientů do nemoc v Praze.

Situace v nemocnicích je na hraně, ve Vyškově vyhlásili krajní stav nouze:

Jan Houška, TN.cz

K tématu Koronavirus

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz