Zahraničí

Lékaři Bidenovi odstranili ze střeva výrůstek, báli se možné rakoviny

Lékaři Bidenovi odstranili ze střeva výrůstek, báli se možné rakoviny
Zdroj: TV Nova

Americký prezident Joe Biden minulý týden podstoupil kolonoskopii, při které mu byl z tlustého střeva odstraněn nezhoubný, pomalu rostoucí, ale potenciálně předrakovinový výrůstek. Vyplývá to z vyjádření lékaře. Bílý dům přitom celou dobu tvrdil, že šlo o preventivní prohlídku.

Válcovitý adenom, nezhoubný nádor původem ze žlázových buněk, se podobal výrůstku, který Bidenovi odstranili už v roce 2008. Tehdy mu lékaři doporučili, aby podstoupil za několik let preventivní prohlídku, informuje New York Post.

Biden, který je nejstarším prezidentem USA a který v sobotu oslaví 79. narozeniny, tak má po pátku za sebou další návštěvu nemocnice. V té se dlouho nezdržel. Ještě v pátek omilostní krocana, jde o tradici amerických prezidentů před svátkem díkůvzdání, kdy je právě krocan oblíbenou pochoutkou Američanů.

Související obsah

​Před odjezdem do nemocnice, kde Biden v narkóze podstoupil kolonoskopii, předal moc právě viceprezidentce Kamale Harrisové. Pravomoci prezidenta Spojených států si tak převzala poprvé v historii USA žena.

Na své viceprezidenty spoléhalo v minulosti během lékařských vyšetření několik prezidentů USA. Například George Bush předával pravomoci Dicku Cheneymu. A na kolonoskopie měl chodit i Donald Trump. Uspat se ale prý nikdy nenechal, podle svých bývalých spolupracovníků právě proto, aby pravomoci nemusel předávat svému zástupci Mikeu Pencovi.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz