Koronavirus

Tisíce lidí protestovaly proti opatřením. Muž slovně napadl rodinu s dítětem

Tři tisíce lidí protestovaly odpoledne na pražské Letenské pláni proti vládním proticovidovým opatřením. Nedodržovali rozestupy, ani neměli respirátory, a navíc se konzumoval alkohol. Jeden z demonstrantů pak u nedalekého testovacího místa na covid slovně napadl rodinu s malým dítětem.

Rodina s pětiletou dcerou se šla nechat otestovat na mobilní místo na okraji Letenské pláně. Opodál právě vrcholila demonstrace proti vládním opatřením.

Jeden z protestujících se žlutou hvězdou podle otce rodiny Jindřicha Šídla stál u vstupu do místnosti a řval, že tam zabíjí děti. To křičel i ve chvíli, kdy už byla na místě i policie. "Oni vraždili dítě! Oni vraždili dítě! Tomu dítěti dali pytel přes hlavu! Tady zabíjej děti, k***a! Vám je to jedno?" křičel muž.

Protestující skončil na služebně jako jediný ze všech účastníků demonstrace. Na tu podle odhadů policie přišlo kolem 3000 lidí.

Štáb TV Nova zjišťoval jejich názory. "Ty opatření, co vláda dělá, jsou nesmyslné," prohlásila jedna z žen. "Vánoční trhy byly pro mě poslední kapka," vysvětlila další. "Hlavně tu jsem za své děti. Odmítám svá vnoučata očkovat," pronesl demonstrant.

Související obsah

​Podle aktuálního opatření by lidé na shromáždění měli dodržovat dvoumetrové rozestupy a mít nasazenou ochranu úst. "V případě, že policisté zjistí nedodržování opatření, budou to na místě řešit," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. To by ale museli řešit prakticky každého. Nakonec prý oznámí magistrátu pořadatele akce, který měl dodržování opatření zajistit.

Rodina napadená u odběrového místa se podivuje nad tím, proč byl v danou chvíli prostor bez policistů. I nad reakcí policisty na tísňové lince, kterému matka dítěte volala o pomoc. "Policie se jí zeptala, co jim provedla," přiblížil Šídlo.

"Mrzí mě to. Záležitost jsem osobně prověřil a zjistil, že na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka, agresivního muže zajistila a předvedla na místní oddělení. Jednání policisty na tísňové lince už jsem nechal prošetřit jeho nadřízeným a podle jeho závěru budu věc dál řešit," reagoval na situaci policejní prezident Jan Švejdar.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz