Domácí

Otevírají nová očkovací centra. Vakcínu tam dostanete bez registrace

Kvůli rostoucímu zájmu se v Česku zvyšuje kapacita očkovacích center. Od pondělí se mohou přijít zájemci nechat naočkovat bez registrace třeba v Praze na Černém mostě nebo do obchodního domu v Plzni. Od rána se tam tvořily dlouhé fronty.

Nové očkovací centrum v bývalém obchodním domě Prior na Americké třídě v Plzni mělo zahájit provoz v devět hodin ráno. Před budovou se od rána tvořila dlouhá fronta. Zdravotníci proto začali podávat vakcíny o půl hodiny dřív.

"V tuhle chvíli počítáme se třemi měsíci a vyhodnotíme, jak to bude vypadat a následně se rozhodneme, zda budeme pokračovat, nebo zda to přesuneme na ta stávající očkovací místa," uvedl ředitel EUC kliniky Plzeň Jan Šlajs.

Očkovací centrum bude otevřeno každý všední den od osmi do 16 hodin. Zdravotníci by tam měli zvládnout denně podat až 800 dávek vakcín.

Související obsah

Další očkovací centrum bez registrace od pondělního rána funguje také v Praze na Černém mostě. V hlavním městě jde už o sedmnácté místo, kam se mohou zájemci bez předchozí registrace přijít naočkovat.

Nejvytíženější jsou očkovací místa na hlavním nádraží a v obchodním centru Chodov. Denně tam zdravotníci podají v průměru 1 200 dávek vakcíny. Kvůli rostoucímu zájmu od pondělí rozšířila kapacitu očkovacího centra také Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by chtěl otevřít nové očkovací centrum bez registrace také v Brně. A znovu by se mohlo začít očkovat i v pražské hale O2 Universum.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz