Koronavirus

Prezident Zeman podpořil povinné očkování. "Je to jediná cesta," uvedl

Prezident Zeman podpořil povinné očkování. "Je to jediná cesta," uvedl
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman v pondělí v debatě se zástupci zemí Visegrádské čtyřky podpořil povinné očkování proti onemocnění covid-19. Podle jeho slov se politici bojí říci, že je jediným řešením epidemie, aby neztratili hlasy. Na twitteru to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

"Všichni politici se bojí říci, že jediným řešením je povinné očkování, protože by ztratili hlasy. Já si to mohu dovolit, protože já už po deseti letech končím ve funkci prezidenta," řekl Zeman v pondělí při debatě v rámci V4.

"Uvažujme podobně jako Rakousko o povinném očkování, protože se zdá, že je to opravdu jediná cesta, jak se z té covidové krize dostat," citoval prezidenta jeho tiskový mluvčí.

O povinném očkování proti covidu-19 debatuje i vláda, zatím však k žádným krokům nepřistoupila. Minulý čtvrtek premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci k novým opatřením uvedl, že podle něj je povinné očkování u některých skupin obyvatel nevyhnutelné.

​Jeho kabinet zatím přemýšlí nad povinnou vakcinací u některých profesí a věkových skupin. Týkala by se pravděpodobně zdravotníků, pracovníků v sociálních službách, hasičů, vojáků a policistů. U věkových skupin by pak mohlo očkování proti covidu-19 být povinné pro lidi starší 60 let. Babiš ale zmínil, že se uvažuje i nad posunutím věkové hranice na 50 let. 

Premiér ve čtvrtek uvedl, že vybrané skupiny by měly být naočkované do 1. února příštího roku. Povinnost by mohla začít platit potom. Vláda by o povinném očkování mohla jednat už v pondělí, řešit bude také kompenzace pro podnikatele, jejichž podnikání omezila nová opatření. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz