Domácí

Vláda schválila kompenzace pro stánkaře. Probere ještě očkování dětí

Stánkaři budou moct žádat o ušlý zisk. Kompenzace dostanou maximálně do 90 procent. Rozhodla o tom v pondělí vláda. Kabinet v demisi by se odpoledne mohl zabývat i povinným očkováním pro některé skupiny. Děti starší pěti let by se mohly začít očkovat od začátku prosince, řeší to Rada vlády pro zdravotní rizika.

Stánkaři budou moci žádat ušlý zisk až za šest měsíců zpětně. Dostanou kompenzace maximálně do výše 90 procent. Rozhodla o tom v pondělí vláda.

Vyhláška, která by počítala s povinným očkováním pro některé profese, by mohla podle dřívějšího vyjádření ministra zdravotnictví v demisi Adama Vojtěcha (za ANO) platit od poloviny prosince.

Týkat by se mohla lidí nad 60 let, pracovníků ve zdravotnictví nebo policistů a hasičů. Rada pro zdravotní rizika hledá termín, od kdy začne očkování dětí straších pěti let.

Související obsah

"Stále se traduje takový mýtus, že covid je nemocí, která pro děti není nebezpečná. Bohužel s příchodem té mutace delta se ukázalo, že to není vůbec pravda. V současnosti je hospitalizováno 40 dětí s covidem z toho 11 je na JIP ve velmi vážném stavu. Bohužel pět dětí zemřelo, z toho tři jenom za listopad," varoval prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Kabinet odpoledne projedná návrh ministerstva práce o obnovení části programu Antivirus, a to kvůli dopadům covidu-19 na české hospodářství. Firmy, které fungují v omezeném režimu, by mohly získat 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun.

Projednávat se bude také výše odškodného pro stánkaře, kteří nemohli prodat své zboží na zrušených adventních trzích. Reportáž najdete ZDE:

​Provozovatelé zrušených vánočních trhů mohou žádat o kompenzace:

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz