Koronavirus

V O2 areně může opět vzniknout očkovací centrum. PPF ji nabídla státu

V O2 areně může opět vzniknout očkovací centrum. PPF ji nabídla státu
Zdroj: TV Nova

V prostorech pražské O2 areny opět může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum. Skupina PPF, která halu vlastní, ji opět nabídla za symbolické nájemné státu. Národní očkovací centrum v hale fungovalo od května do září a zdravotníci v něm podali statisíce dávek vakcíny.

"Skupina PPF je připravena poskytnout státu prostory pro znovuvybudování očkovacího centra v O2 areně, a to za stejných podmínek, jako tomu bylo v minulosti, tedy pouze za symbolické nájemné," uvedla skupina PPF na svém twitterovém účtu.

Národní očkovací centrum provozovala v hale Ústřední vojenská nemocnice. O provoz centra se starali vojáci. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v září na twitteru uvedl, že v očkovacím centru se vystřídalo 200 lékařů, 275 zdravotníků, 130 farmaceutů a dalších 250 lidí, bez kterých by provoz centra nebyl možný.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v září označil centrum za nejlepší na světě. Denně zde zdravotníci stihli naočkovat až sedm tisíc lidí. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) s provozem centra pomohlo celkem 700 vojáků a poprvé armáda využila i příslušníky aktivních záloh.

Související obsah

​Babiš také v září při zavírání centra řekl, že doufá, že již nikdy nebude potřeba. Stávající očkovací kapacity je ale potřeba rozšířit kvůli podávání třetí dávky vakcíny. Ve středu Babiš společně se svým nástupcem Petrem Fialou (ODS) vyzvali lidi, aby se nechali přeočkovat a podpořili iniciativu, která si klade za cíl podat milion vakcín za týden.

Skupina PPF je kromě O2 areny také majitelem TV Nova.

Pronájem očkovacího centra O2 universum byl už dřív prodloužen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz