Koronavirus

Rakousko prodlužuje lockdown do 11. prosince, potraviny musejí zavírat dřív

Rakouský parlament schválil prodloužení plošného lockdownu do 11. prosince. Celkem tak potrvá 20 dní, jak už začátkem týdne avizovala tamější vláda. Mění se také povolená otevírací doba obchodů se základními potřebami a zkracuje se platnost covid pasů.

Plošná uzávěra v Rakousku potrvá přinejmenším do 11. prosince. Návrh vlády v úterý schválil hlavní výbor Národní rady, informoval portál Kleine Zeitung.

Zákony umožňují lockdown vyhlásit nanejvýš na 10 dní, proto musel jeho prodloužení kabinetu Alexandera Schallenberga posvětit parlament. I nadále se týká všech bez ohledu na očkování proti covidu-19.

Zkracuje se otevírací doba prodejen se základním sortimentem, potraviny nebo lékárny musejí zavírat už v 19 hodin. Doposud mohly být otevřené o dvě hodiny déle. Rakušané ale nepřijdou o vánoční stromečky, upravené nařízení počítá s výjimkou pro jejich venkovní prodej.

Související obsah

​Od 6. prosince budou očkovací certifikáty místo 360 dní platné pouze 270 dní. Týkat se to však nebude lidí, kteří mají dokončené očkování a k tomu ještě prodělali nemoc.

Rakousko je v lockdownu od 22. listopadu, o týden déle restrikcím podléhají nenaočkovaní. Za poslední dva týdny se v zemi koronavirem nakazilo téměř 180 tisíc lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz