Videoreportáž

V New Yorku rozsvítili vánoční strom. K vidění byly i známé tváře

V americkém New Yorku se ve středu rozsvítil slavný vánoční strom. Na očekávanou událost se přijela podívat spousta lidí z různých koutů země i světa. U rozsvíceného stromu se zpívaly vánoční koledy, a vystoupily dokonce i známé tváře.

Vánoční strom v newyorském Rockefeller centru po roce zase září. Legendární symbol Vánoc znají lidé po celém světě, a to i díky filmu Sám doma.

"Je to vzrušující. Existuje spousta míst, kde bychom mohli dnes večer být. Vidět ale na vlastní oči tenhle obří strom v jednom z nejlepších měst na světě je vážně úžasné," řekl turista Chris Prater.

Dvanáctitunový norský smrk z Marylandu se tyčí do výšky 24 metrů a rozpíná do šířky 14 metrů. Zdobí ho celkem 50 tisíc barevných žárovek a na špici se vyjímá vánoční hvězda zdobená krystaly značky Swarowski. Ta váží neuvěřitelných 408 kilo.

Související obsah

​Při příležitosti rozsvěcení stromu vystoupily i známé tváře. Vánočními písněmi roztančila publikum například zpěvačka Alessia Cara.

Na vánoční atmosféru se naladili už i ve Washingtonu. Před budovou Kapitolu se letos rozzářila jedle bělokorá, která měří 25 metrů. "Tento strom je náš symbol naděje. Duch Vánoc nás bude inspirovat k vítězství nad pandemií," uvedla mluvčí Bílého domu Nancy Pelosiová.

Vánoční strom se rozsvítil i před sídlem britského premiéra na londýnské Downing street. Rozsvěcení se ujal samotný premiér Boris Johnson. Slavnostní událost doprovázel i místní dětský sbor, který zpíval tradiční koledy.

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz