Koronavirus

V domově pro seniory na Havlíčkobrodsku jsou skoro všichni nakažení covidem

Mimořádně velké ohnisko nákazy koronavirem řeší aktuálně hygienici v domově pro seniory v obci Věž u Havlíčkova Brodu. Nemocní jsou tam skoro všichni klienti i část personálu. V zařízení panují přísná opatření. V nemocnici díky očkování skončila naštěstí pouze desetina z nakažených.

V ochranných maskách a oblecích. Celou 14hodinovou směnu. Personál v domově pro seniory ve Věži na Havlíčkobrodsku musel znovu najet na nejpřísnější možný režim. V zařízení, ve kterém je 89 klientů, propukla rozsáhlá koronavirová nákaza.

"V současné době je v domově ve Věži nakaženo 73 klientů, 8 klientů je v nemocnici," řekl televizi Nova ředitel domova Vladimír Frič.

Související obsah

V nemocnici skončili ti klienti, kteří trpí i dalšími chronickými nemocemi a díky tomu, že jsou všichni senioři v domově naočkováni dvěma dávkami vakcíny, nemají ani ti v nemocnici těžký průběh nemoci.

Nákaza se v domově rozšířila od personálu. Přitom teď se tam mělo začít očkovat třetí posilující dávkou. To se zatím kvůli situaci v domově odkládá.

Související obsah

Do věžského domova je teď vstup přísně zakázán, mimořádná opatření panují i uvnitř. "Zatím to zvládáme vlastními silami, neboť máme oddělené týmy pracovní," vysvětlil Frič.

Personál tak pečuje jen o určené klienty a k ostatnímu se nedostane. Tato opatření mají minimalizovat další rozšíření nemoci. V tomto režimu tu chtějí fungovat ještě nejméně 14 dní, pak doufají, že se situace zklidní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz