Koronavirus

V O2 areně se zatím očkovat nebude. Babiš chce využít současná centra

V pražské O2 areně zatím nevznikne Národní očkovací centrum. Řekl to v pátek premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Skupina PPF prostory nabídla, Babiš chce zanalyzovat, jestli budou potřeba.

Na brífinku kromě Babiše vystoupil ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek, předseda představenstva společnosti Bestsport, která O2 arenu provozuje, Robert Schaffer a zástupci Integrovaného centrálního řídicího týmu Rady vlády pro zdravotní rizika.

"Nové prostory jsou dobré," řekl Babiš. "Po delší poradě jsme se dohodli, že prověříme kapacity, které máme v Praze," uvedl ale. 

"Uděláme analýzu současných kapacit. Za nabídku děkujeme," řekl premiér. Chce zjistit, jak bude fungovat centrum v obchodním domě Kotva.

"V Praze jsou ty čekací doby nejkratší," prohlásil Babiš. Využít hodlá Chodov, Kongresové centrum a nemocnice, například v Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) a Motol. "Za mě je nejlepší Chodov, tam naočkují za den přes tisíc lidí," doplnil Babiš.

Ve všech krajích mají v centrech pomáhat dobrovolníci. "Je pravda, že ÚVN nemá lidi, ale myslím, že to zvládneme," prohlásil premiér v demisi.

Mnoho lidí podle něj žije pod vlivem dezinformací. Hodlá lžím na internetu bojovat prostřednictvím televize. "Největší důkaz o účinnosti vakcín je pan prezident," dodal.

Související obsah

Národní očkovací centrum v největší hale v Česku fungovala od května do září, jeho chod zajišťovala Ústřední vojenská nemocnice. Zdravotníci tam za den zvládli naočkovat okolo sedmi tisíc lidí, dohromady přes 350 tisíc.

​Babiš a designovaný premiér Petr Fiala (ODS) minulý týden společně vyzvali dosud neočkované, aby si vakcínu proti covidu-19 nechali aplikovat.

Plně naočkovaných je v tuzemsku necelých 60 procent obyvatelstva, posilující třetí dávku zatím dostalo necelých 10 procent z nich. Za čtvrtek přibylo 18 582 případů. V nemocnicích je přes 6 600 nakažených, z toho 1 056 ve vážném stavu.

Na záznam z tiskové konference se podívejte ZDE: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz