Krimi

Útočník šel za Babišem s pistolí a nožem. Policie zveřejnila podrobnosti

Pistolí a nožem vyzbrojený muž se dobýval za premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO), potvrdila v pátek policie. Ochranná služba ale včas zasáhla a útočníka zpacifikovala ještě na vrátnici. Je podezřelý ze dvou trestných činů, může skončit ve vězení.

"Případ se stal ve středu 24. listopadu kolem poledne. Na Úřad vlády přišel 33letý muž s tím, že by chtěl osobně předat písemnost konkrétní osobě. Pracovnice Úřadu vlády mu vysvětlila, že to není možné, a řekla mu, ať dopis nechá na vrátnici a poté dojde k jeho předání," řekl televizi Nova mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Muž ale odmítl a dál trval na tom, že chce Babiše vidět osobně. "Jeho verbální agrese se začala stupňovat. Reagovali na to policisté ochranné služby. Muže opakovaně upozornili, aby se choval slušně. Ten se na ně obořil a se slovy ‘pojď na férovku’ si pravou rukou sáhl pod kabát, kde měl pistoli," pokračoval.

Související obsah

Policisté muže okamžitě zpacifikovali a zbraň zajistili. Posléze zjistili, že se jednalo o plynovou pistoli.

Přestože se incident odehrál před týdnem, Babiš o něm poprvé promluvil ve čtvrtek ve videu na facebooku. Ukázal i fotku nože a pistole. "Přišel sem takovejhle borec a chtěl mě napadnout. Měl kudlu, pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici," prohlásil premiér v demisi. "Policie odvedla skvělou práci. Je to strašné, že nám vyhrožují, já už to ani nehlásím. Nějací lidé byli před mými branami třeba v sobotu," dodal na páteční tiskové konferenci.

"Muž je v tuto chvíli podezřelý z trestných činů výtržnictví a násilí proti úřední osobě, za což mu v případě odsouzení hrozí až šestiletý trest odnětí svobody," uzavřel Rybanský.

Policisté se zabývají i dalšími útoky nejenom na ústavní činitele, ale i proti zdravotnickému personálu. "Speciální týmy kriminalistů také stále monitorují kyberprostředí a v této souvislosti už stíháme desítky internetových hrdinů, kterým za nebezpečné vyhrožování hrozí až 3 roky za mřížemi," uvedli na twitteru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz