Krimi

Proražené zátarasy a hrozba zbraní. Policie honila auto s migranty. VIDEO

Zběsilou honičku zažili ve čtvrtek policisté z Jihomoravského kraje. Při rutinní dopravní kontrole se pokusili zastavit řidiče osobáku, ten ale začal ujíždět, dvakrát prorazil policejní zátarasy a nakonec ho zastavila až namířená zbraň. Policisté následně v autě objevili devět tísnících se migrantů.

Rutinní kontrola projíždějícího osobního automobilu Chrysler Voyager s maďarskou registrační značkou na dálnici D2 poblíž Břeclavi se rychle změnila v dramatickou honičku. 

"Dvaadvacetiletý moldavský šofér reagoval na pokyn hlídky k zastavení sešlápnutím plynu a začal ujíždět. Sjel z dálnice do Velkých Bílovic, pak zamířil do Podivína. V obci se snažil policistům ztratit v tamních úzkých uličkách," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Související obsah

Zběsilý řidič nakonec zamířil do Lednice, kde už policisté ale připravili zátarasy. Cizinec na to ale nebral zřetel a i přes poškození svého auta zátarasy prorazil a pokračoval dál ve své nebezpečné jízdě. Následně se na silnici směrem na Valtice dostal do sevření dvou policejních aut a musel zastavit.

"Ani potom se nechtěl vzdát. Hlídky k jeho zadržení a uklidnění použily hrozbu namířenou střelnou zbraní a donucovací prostředky," popsal situaci mluvčí.

Policisté pak zjistili, proč muž ujížděl. V autě se totiž tísnilo devět běženců. Ti měli podle jejich sdělení namířeno do západní Evropy. "Policisté s nimi zahájili správní řízení za účelem vydání správního vyhoštění. Šofér skončil s pouty na rukou a následně v policejní cele. Bude se zodpovídat z organizování a umožnění překročení státní hranice a z útoku na úřední osobu," dodal Malášek.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz