Zahraničí

Lavina v Rakousku zasáhla výpravu skialpinistů, tři lidé zemřeli

Lavina v Rakousku zasáhla výpravu skialpinistů, tři lidé zemřeli
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Na vrcholu Lackenspitze v obci Tweng v rakouském Salcbursku se v sobotu odpoledne spustila lavina. Tři lidi zasypala, dva z nich se podařilo záchranářům vyhrabat až po smrti, jednoho po resuscitaci a s těžkými zraněními převezli do nemocnice, kde jim však podlehl. Informoval o tom list Kronen Zeitung.

Jedenáctičlenná skupina skialpinistů chtěla v sobotu vystoupat na vrchol Lackenspitze, který leží ve výšce 2 459 metrů nad mořem. Okolo druhé hodiny odpoledne skialpinisty zasáhla velká lavina, přičemž osm z nich zasypala částečně a tři úplně, píše list Kronen Zeitung.

Související obsah

Záchranáři vytáhli dva skialpinisty už po smrti, třetího museli resuscitovat a s vážnými zraněními ho vrtulníkem transportovali do nemocnice v Klagenfurtu. Tam však svým zraněním podlehl. Všem obětem bylo pod 30 let. Další dva lidé z výpravy jsou v nemocnici.

Na záchranné akci se podílelo pět vrtulníků a 120 lidí z horské služby a Červeného kříže. Na obecním úřadě v Twengu je zřízeno centrum krizové intervence. V oblasti teď platí třetí stupeň varování před lavinami. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz