Domácí

Češi hromadně ruší hotelové rezervace, důvodem jsou protiepidemická opatření

Lidé po celé zemi hromadně ruší rezervace pobytů v hotelech. Jako důvod nejčastěji uvádějí zákaz vánočních trhů a adventních akcí. Pobyty stornují jak cizinci, tak Češi a hoteliéři se obávají, že podobná situace nastane i na Silvestra, pokud vláda přitvrdí opatření proti koronaviru.

Do svého poloprázdného hotelu, kde bylo normálně vždycky plno, vzal štáb televize Nova i manažer Adam Vodička. "Přijíždí za námi i lidé přímo z Brna, i přesto ten propad je v řádu asi 30 procent. Ten sektor jako takový, zažívá strašnou apokalypsu," svěřil se Vodička.

Jeho slova potvrzuje i pan Sedlák, u něj v hotelu klienti kvůli zákazu adventních trhů ruší rezervace o sto šest. "Měli jsme plánované rezervace do konce roku, tak už jsme si říkali, že se karta obrátila, ale bohužel z plného hotelu je prázdný," řekl hoteliér.

Související obsah

​Například v jednom z pražských hotelu mají vždy na advent obsazeno až 100 procent pokojů, letos je realita bohužel jiná. "My jsme obsazeni na 50 procent, bylo to minulý týden lepší, ale 20 procent hostů rezervace zrušilo následně na ta nová opatření, hosté vyčkávají, my také vyčkáváme,“ nechal se slyšet jednatel hotelu Jaroslav Svoboda.

Letos ruší rezervace lidé nejenom v městských hotelech, ale i na horách. Pokud se lidé do hotelů v tomto období nevrátí, ztráty budou devastující. Škody budou až v řádu desítek miliard korun.

Související obsah

​Jenže cestovní ruch v České republice je závislý především na zahraničních turistech, těch do naší země teď přilétá pomálu. "Příjezdový cestovní ruch je ve velké krizi. Vnímáme úbytek tak 93 procent," svěřil se šéf asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

Pro hoteliéry prý bude zlomové období okolo Silvestra, to prý rozhodne, kolik z nich svou činnost přeruší, nebo úplně ukončí.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz