Domácí

Zeman se setkal s adepty na ministry. V Lánech přijal Kupku i Langšádlovou

Do Lán přijíždí za prezidentem v pondělí další kandidáti na ministry. Prezident Miloš Zeman přijal dopoledne v Lánech adepta na ministra dopravy Martina Kupku (ODS). Odpoledne přijela kandidátka na ministryni pro vědu a výzkum Helena Langšádlová (TOP 09).

Za Zemanem v pondělí dopoledne přijel místopředseda ODS Martin Kupka. Ten by se v nové vládě Petra Fialy (ODS) měl stát ministrem dopravy. 

Prezidenta zatím navštívilo osm kandidátů na členy budoucí vlády. Cyklus schůzek by měl skončit v pátek.

"Setkání mělo věcný průběh," řekl po schůzce Kupka. "Klíčové je postoupit v dostavbě dálniční sítě a stavět rychlostní tratě," doplnil. Převážně má jít o dostavbu Pražského okruhu a stavbu dálnice D35. "Bavili jsme se i o D3 a o spojení Brna s Vídní," uvedl Kupka.

"Výhled staveb sahá až ke 40 kilometrům ročně," popsal své plány do budoucích let Kupka.

Související obsah

Odpoledne přijela za Zemanem i adeptka na ministryni pro vědu a výzkum Helena Langšádlová.

"Hovořili jsme o základním i aplikovaném výzkumu," uvedla po schůzce Langšádlová. "Hovořili jsme i o vztahu s Izraelem," doplnila. Se zemí chtějí spolupracovat v oblasti vědy.

"Chceme udržet rozpočet pro vědu a výzkum," řekla adeptka na ministryni. Zároveň chce hledat nástroje, jak financovat například ze soukromých zdrojů. "Chybí právní rámec pro společnou činnost ústavů se soukromou firmou," dodala. 

Priority pro rezort probíral Zeman se všemi kandidáty.

Zeman se hodlá sejít se všemi nominanty na členy budoucí vlády. Už dříve v rozhovoru pro TV Nova uvedl, že jednoho z nich nehodlá jmenovat. S pravděpodobnými ministry se prezident setkává v abecedním pořadí.

I při pondělních schůzkách sedí Zeman za plexisklem. Má totiž koronavirus. 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz