Domácí

PŘEDPOVĚĎ: V Česku pořádně přituhne. Čeká nás mráz i sněžení

V následujících dnech si sluníčka příliš neužijeme, naopak bychom měli vytáhnout teplé oblečení a kulichy. V noci už pořádně přituhne a také přes den teploty mohou klesnout pod nulu. Navíc musíme počítat se sněžením.

"Od čtvrtka do konce tohoto týdne se bude přes střední Evropu přesouvat jen velmi zvolna k východu brázda nízkého tlaku vzduchu. Na počátku příštího týdne postoupí ze západní do střední Evropy frontální systém a bude se rozpadat. V závěru období bude nad západní a střední Evropou mohutnět tlaková výše," uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, v noci bude od jihu na většině území sněžit. Odpoledne a večer pak bude v západní polovině Česka ubývat srážek. V noci teploty spadnou na −4 °C, na severovýchodě až na −6 °C. Přes den se budou teploty pohybovat od −2 do 2 °C, na horách bude okolo −3 °C.

Související obsah

"V noci se na horách na severu budou místy tvořit sněhové jazyky. Během dne může ve východní polovině území napadnout 10 až 20 cm sněhu," varují meteorologové. ČHMÚ proto vydal výstrahu před novou sněhovou pokrývkou. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Také v pátek bude oblačno až zataženo, ojediněle se objeví mrznoucí mlhy. Přes den může místy také sněžit. V noci teploty klesnou až na −4 °C, přes den se vyšplhají maximálně na 2 °C. Podle odborníků však musíme počítat s tím, že v noci a ráno se může tvořit ojediněle i náledí nebo zmrazky.

Sobota bude rovněž ve znamení zatažené až oblačné oblohy, na severovýchodě může být i polojasno. V jihozápadní části Česka může sněžit, na Šumavě budou srážky četnější. Noční teploty se budou pohybovat od −5 do −1 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti může být i kolem −7 °C. Denní teploty dosáhnou maximálně 2 °C.

neděli bude zataženo až oblačno, zejména na Moravě i polojasno. Na horách pak může sněžit. Meteorologové očekávají na západě Čech místy i mrznoucí srážky. V noci se teplota sníží až na −4 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti i na −8 °C. Přes den budou teploty od −2 do 2 °C.

Související obsah

Rovněž začátek nového týdne bude zatažený až oblačný. V pondělí musíme místy počítat se sněhem, v Čechách pak budou srážky přecházet spíš do deště, často až do mrznoucího. Noční teploty klesnou na 0 až −4 °C, přes den se zvýší jen na 2 °C.

Další dny budou oblačné až zatažené. Místy se objeví déšť, zpočátku i mrznoucí. Na horách a ze začátku i na východě území a v nížinách bude sněžit. V noci teploměry naměří 2 až −3 °C, na východě i kolem −6 °C. Nejvyšší denní teploty budou od 0 do 5 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz