Domácí

Výstraha: Celému Česku hrozí náledí. Jezděte opatrně, doporučuje ČHMÚ

Výstraha: Celému Česku hrozí náledí. Jezděte opatrně, doporučuje ČHMÚ
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Pro celé Česko platí od pátečního odpoledne do sobotního rána výstraha. Má totiž vznikat náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) doporučuje řidičům jezdit opatrně.

V Česku hrozí od páteční 16. hodiny do sobotní deváté ráno náledí a zmrazky. Varuje před tím ve své výstraze ČHMÚ. Výstraha platí pro všechny okresy v České republice.

"Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost," varoval ČHMÚ. Problémy mohou mít i chodci, kteří mohou uklouznout a ublížit si. Venku by lidé tedy měli chodit opatrně. Starší a méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. "Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," uvedl ČHMÚ. 

Výstraha před námrazou:

Zdroj: ČHMÚ

Sníh způsobil výpadky elektřiny

Na Moravě nejde na několika místech elektrický proud. Týká se to asi 8 800 odběratelů převážně z Břeclavska, Hodonínska a Zlínska. 

"K pátečnímu ránu evidujeme 18 poruch na vedení vysokého napětí," uvedl mluvčí společnosti E.ON Roman Šperňák. "Poruchy jsou způsobené pády větví, nebo dokonce stromů, které nevydržely nápor těžkého mokrého sněhu, do vedení," vysvětlil.

Na opravách firma podle mluvčího momentálně pracuje.

Související obsah

Do zasněženého rána se v pátek probudilo celé Česko. V Brně leží nejvíce prosincového sněhu od roku 2005.

Nejvyšší sněhovou pokrývku v nížinách hlásí Jihomoravský kraj a Českomoravská vrchovina. "V Brně leží 18 cm, v Kuchařovicích 13 cm, v Náměšti nad Oslavou 19 cm. Na Zlínsku v Holešově je 12 cm sněhu, v Olomouckém kraji v Prostějově 11 cm," uvedla meteorologická analytička Dagmar Honsová.

Sníh napadl ale i v ostatních částech Česka. "V okrajových částech Prahy a ve Středočeském kraji leží až 8 cm sněhu, v Plzni a v Karlových Varech 6 cm, v Liberci 9 cm," doplnila Honsová.

Podívejte se na páteční předpověď počasí: 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz