Zajímavosti

Používáte tento telefon od firmy Apple? Dejte si pozor, možná vám bude k ničemu

Používáte tento telefon od firmy Apple? Dejte si pozor, možná vám bude k ničemu
Zdroj: Profimedia

Světový výrobce telefonů Apple vydává seznam svých zastaralých telefonů iPhone. Vybrané modely přesune do takzvané "vintage" kategorie, ve které však náhradní díly budou značně dražší. Po dvou letech plánuje společnost u těchto zařízení omezit nové aktualizace.

Americká společnost Apple přesune modely telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus na takzvaný seznam "vintage". Tato kategorie znamená, že se telefon nevyrábí už nejméně pět let. Zákazníci se však nemusí bát, že by jim telefon přestal fungovat ze dne na den. Společnost totiž celý proces rozdělila do dvou fází. Informaci přinesl deník The Sun

V té první jsou telefony v kategorii "vintage", což znamená, že bude pro zákazníky velmi obtížné získat náhradní díly nebo jen nechat na telefonu opravit drobné škody. Mnohdy si zaplatí několikanásobně více peněz než dosud.

Související obsah

Za dva roky, tedy asi v roce 2023, se modely dostanou do další fáze. V té se pak objeví na seznamu "zastaralých zařízení", což znamená, že telefon se nevyrábí více než sedm let. Podle výrobců jsou tyto iPhony příliš staré na to, aby jim mohly fungovat nové aktualizace.

"Apple ukončuje veškeré hardwarové služby pro zastaralé produkty," varuje výrobce iPhone.

Související obsah

Nejnovější aktualizaci iOS 15 je možné nainstalovat už jenom na iPhone 6S a novější modely. Pro uživatele iPhonů je to velký problém. Pokud se jejich telefon objeví v jedné ze zmíněných rizikových kategorií, hrozí jim nebezpečné napadení virem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz