Zahraničí

Očkovaní si v Budapešti užívají vánoční trhy. Na roušky někteří už zapomněli

Očkovaní si v Budapešti užívají vánoční trhy. Na roušky někteří už zapomněli
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Tradiční vánoční trhy se na budapešťských náměstích otevřely jen pro očkované. Přijeli i turisté z okolních zemí, ve kterých jsou trhy kvůli nárůstu počtu nakažených zakázány. Návštěvníci však i přes velký počet zúčastněných respirátory neřešili.

Do Budapeště se vrátila tradice vánočních trhů, která se minulý rok kvůli lockdownu nemohla uskutečnit. Aby lidé mohli na trhy vyrazit, musí před vstupem ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Informaci přinesla agentura Reuters.

"Naprosto souhlasím s tím, že by měl vstup být povolen pouze pro očkované," řekla místní návštěvnice.

Související obsah

Problémem jsou však lidé, kteří i přes zaplněné davy nenosí ochranu dýchacích cest. "Možná by více návštěvníků mělo nosit roušky. Je velmi těžké udržet si odstup od ostatních, protože je tu opravdu hodně lidí," stěžovala si jedna z návštěvnic.

Mnozí z přítomných byli turisté, kteří se přijeli podívat na budapešťské vánoční trhy z důvodu, že je tato akce v jejich zemích zakázána.

Související obsah

V Maďarsku jsou respirátory povinné pouze ve vnitřních prostorech. Stát přitom v současné době bojuje s další vlnou koronaviru, na akcích nad 500 lidí musí návštěvníci ukázat očkování nebo doklad o prodělání nemoci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz