Krimi

Policisté v Teplicích zaklekli agresora, ten zemřel. Podle zástupkyně ombudsmana pochybili

Policisté v Teplicích zaklekli agresora, ten zemřel. Podle zástupkyně ombudsmana pochybili
Zdroj: TV Nova

Případem Stanislava Tomáše, který zemřel letos v červnu v Teplicích po zákroku policistů, se zabývala zástupkyně ombudsman, podle které policisté při zásahu pochybili. Podle dřívější pitevní zprávy ale nenesou policisté na smrti muže vinu.

Úmrtí Roma Stanislava Tomáše 19. června v Teplicích se dostalo velké pozornosti. Po zákroku tří policistů zemřel při převozu do nemocnice. Policisté na místo vyrazili kvůli ničení majetku a bitce přímo na ulici, potyčku policejní hlídky s Tomášem zachytila kamera.

Podle policistů byl muž zdrogovaný, hned po zákroku v 15:02 proto zavolali záchranku. Ta přijela v 15:11. Záchranáři připravili lehátko a spolu s policisty na něj muže položili a naložili do sanitky. Tam se záchranáři snažili muže oživit a v 15:28 z místa odjeli.

Případem se kvůli velkému mediálnímu zájmu začala zabývat také zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková. Podle ní policisté zasahující na místě pochybili tím, že zavolali záchrannou službu až s tříminutovým zpožděním, nikdo z policistů nemonitoroval životní funkce muže a po jeho kolapsu mu nesejmuli pouta. 

Související obsah

"Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje pochybilo tím, že při interním šetření události nedostatečně zjistilo skutkový stav, když zcela opominulo absenci výpovědí osádky prvního vozidla ZZS, která má pro hodnocení postupu policistů zásadní význam," uvedla Šimůnková ve zprávě s tím, že šetření dosud neuzavřela.

K důslednému prošetření případu vyzvala i česká pobočka Amnesty International, která ho označila za hrubý a nezákonný. Každopádně za policisty stojí jak ministr vnitra v demisi Jan Hamáček (ČSSD), tak premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). 

Podle pitevní zprávy navíc může za smrt muže předávkování pervitinem. "Znalecký posudek konstatuje, že mezi zákrokem policistů a úmrtím muže neexistuje žádná souvislost. Smrt nastala v přímé příčinné souvislosti s intoxikací pervitinem," uvedla už dříve policejní mluvčí Šárka Poláčková.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz