Domácí

Ministr Rakušan: Vláda by ve středu měla představit opatření na konec roku

Ústřední krizový štáb v pondělí poprvé jednal pod vedením nového ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Rakušan chce, aby ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ve středu veřejnosti představil protiepidemická opatření, která budou platit na konci roku. Rakušan to řekl na tiskové konferenci po jednání štábu.

Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) dal na první schůzi pod vedením Víta Rakušana (STAN) úkol ministerstvu zdravotnictví. Jeho šéf ministr Válek (TOP 09) by podle Rakušana měl ve středu po jednání vlády představit sadu protiepidemických opatření, aby veřejnost věděla, jak bude vypadat konec roku a co bude zakázané.

"Přijdeme se sérií opatření, která snad i odborníky přesvědčí, že situaci chceme mít pod kontrolou," uvedl Rakušan s tím, že případný konec nouzového stavu neznamená, že skončí i protiepidemická opatření.

Související obsah

Rakušan kromě epidemie covidu-19 jednal s ÚKŠ o úpravě jeho statutu. Podle něj by se úprava měla odehrát ve dvou etapách, přičemž první návrh chce vládě předložit už ve středu. Jím navrhovaná změna na začlenění různých odborných skupin pod ÚKŠ má zjednodušit krizové řízení země.

"Pokud vláda náš návrh ve středu přijme, tak oficiálně zrušíme usnesení, které zřizovalo Radu vlády pro zdravotní rizika," řekl na tiskové konferenci Rakušan s tím, že vychylovala systém rozhodování a mnohokrát docházelo k tomu, že na vládu směřovaly dva různé druhy návrhů na nová opatření.

Podle Rakušana je vládní rada pro zdravotní rizika nadbytečná. Na tiskové konferenci řekl, že epidemii covidu-19 by spolu měli řešit ministři a krizový štáb. Přijatá opatření by pak měli veřejnosti sdělovat jasně a srozumitelně. 

Podívejte se na tiskovou konferenci po jednání Ústředního krizového štábu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz