Zajímavosti

Velký návrat, strach o blízké, boj o lásku. Ulice v nové sezóně nabídne plno zvratů

Velký návrat, strach o blízké, boj o lásku. Ulice v nové sezóně nabídne plno zvratů
Zdroj: TV Nova

Jaro se v Ulici ponese ve znamení silných příběhů, které chytnou za srdce. Jejich mottem bude láska i odhodlání nepoddat se osudu. Přestože se na první pohled zdá, že může být situace beznadějná, nebo že se láska otáčí zády k těm, kteří po ní touží, důležité je nevzdat se, věřit, že opět bude lépe, a spolehnout se na sebe a své blízké.

Gábina a nečekaná láska

Hned v prvních novoročních dílech Ulice čeká diváky jeden velký návrat. Z Berlína se vrací diváky oblíbená Gábina Pumrová (Aneta Krejčíková), která je s Ulicí spojená od její první sezóny. Kromě pracovních úspěchů, na které se bude snažit navázat, ji nečekaně potká láska ve chvíli, kdy už pomalu nevěří, že by se ještě někdy mohla zamilovat. S majorem Jirkou Hermanem (Jan Holík) se znají už z minulosti, teprve nyní si ale naplno uvědomí, jak blízko k sobě mají a jak moc si rozumí. Gábinina nová známost ale vadí rodičům, Radkovi Mastnému (Pavel Novotný) a Mileně Pumrové (Alena Štréblová). Mají totiž co tajit, zejména před rukou zákona.

Blančino kruté prozření

Blanka (Linda Rybová) s bývalým manželem Luďkem (Vasil Fridrich) plánují společnou budoucnost v domě snů, jehož stavbu hodlá Luděk rozjet za Prahou co nejdříve. Jenže Blanka si na začátku roku uvědomí, že jí v životě chybí opravdová láska, že miluje někoho jiného. Udělá rozhodující krok, ovšem Luděk její rozhodnutí nemíní akceptovat a pokusí se ji přivést k rozumu všemi možnými prostředky, manipulacemi počínaje a násilím za zavřenými dveřmi konče. Když bude Blance nejhůř, dozví se od Vandy (Kristýna Hrušínská), že s Evženem spolu začínají chodit. 

Marečkovi a nový rodinný přítel, nebo něco jiného?

Marečkovým (Markéta Stehlíková, Kryštof Rímský) vstoupí do života nová postava scenáristy Jakuba v podání Jana Mansfelda, která u nich způsobí docela velké zemětřesení ve vztazích. Jakub potřebuje do detektivního seriálu načerpat zkušenosti z reálného života kriminalistů a Karla ho dostane na povel. Ačkoliv se Jakuba bude snažit držet od těla, pro něj se stane pevností, kterou by rád dobyl. Jejich schůzky se pomalu začnou měnit. Už nebudou jen o práci, jak si blízcí Karly myslí.

Související obsah

Magda mezi Mirkem a Prokopem

Magda (Veronika Čermák Macková) si užívá společného života s úspěšným manažerem Mirkem (Daniel Bambas). Přesto to mezi nimi občas zaskřípe kvůli Magdině výbušnosti, když jí na něčem opravdu záleží, zejména co se studentů týče. Vše vygraduje na školním lyžařském výcviku, kde se souhrou nešťastných náhod stane obrovská aféra, jež by Magdu mohla stát i její třídnictví. Magda najednou začne zvažovat, zda vůbec ve školství setrvávat, zvláště v okamžiku, kdy jí Mirek nabídne nový život s novými možnostmi, tolik odlišný od toho současného. Se svým návrhem ale vzápětí přijde i Prokop, jenž nechce Magdu ztratit a jenž si uvědomí, jak moc mu na ní záleží.

Klímovi a velké změny

Na Vítka Klímu (Filip Čapka) čekají nové pracovní výzvy, je ale otázkou, jak se s touto nejistou situací vyrovná jeho rodina. Kolegyně Dita ho přivede k nápadu samostatného podnikání v oboru, jenž bude podle něj vzkvétat i přes všeobecnou ekonomickou krizi. K dalšímu bizarnímu nápadu, jak uživit rodinu, ho přivede svérázný Miloš (Jiří Štrébl), se kterým se seznámí v hospodě. Své podnikání začne řešit také samotná Iva kvůli novým podnikatelským záměrům Gábiny Pumrové (Aneta Krejčíková), majitelky salonu, v němž Iva pracuje. Aby toho nebylo málo, Bára (Eliška Bašusová Hanušová) se vrací ze zahraničí, kam odjela před pár měsíci na stáž. Přiletí jako vyměněná, což zaskočí jejího kluka Frantu (Matyáš Valenta) i tátu. Dojde k velkému střetu.

Divoké jaro Lumíra Nykla

Lumír Nykl (Václav Svoboda) se rozhodl, že už nechce být sám. Ingrid (Jana Sováková) ho zachrání z průšvihu s Tondou a najde u něj nový domov. Jsou ale jen přátelé. Lumírovi však vstoupí do života majitelka hospody Kateřina Dubovská (Martina Randová). Díky Drozdům zjistí, že dokáže být nejen ráznou podnikatelkou, ale také ženou, s níž najde společnou řeč a dokáže se s ní od srdce zasmát. Když na sebe Ingrid a Kateřina narazí, padnou si hned do noty a z Lumíra si slušně vystřelí. Záhy na to je spojí i malé tajemství a spiklenectví.

Tajemství Vandy i Adama

Nečekané přiznání Vandy (Kristýna Hrušínská) překvapí a zasáhne nejen její mámu Jolanu (Miluše Šplechtová), ale i Peškovi (Rudolf Hrušínský, Dana Syslová). Svá malá tajemství má také Adam. Nároky, jež na něj klade studium medicíny, jsou tak vysoké, že se to rozhodne řešit po svém. Bohužel zvolí způsob, který se mu velmi rychle vymkne z rukou.

Dan a Sára

Dan (Vojtěch Hrabák) se Sárou (Ema Businská) svůj vztah posunou tak rychle, že se Anča (Ljuba Krbová) s Bedřichem (Adrian Jastraban) nestihnou divit. Všichni se tak musí poprat s naprosto nepředvídatelnými situacemi, jež jsou občas docela humorné, pokud je člověk neprožívá na vlastní kůži. U Bedřicha a Alice se navíc začne mluvit o dítěti. Alici dojde, že chce vztah s Bedřichem posunout zase o kus dál. Jenže Bedřich má již svá léta a do dalšího otcovství se příliš nehrne.

Kromě samotných příběhů oblíbených hrdinů přináší Ulice i témata, která rezonují napříč společností. Nejinak tomu bude i na jaře roku plného dvojek, kdy se Ulice dotkne problematiky domácího násilí, hledání práce, zdravotních témat i snahy mladé generace otevřít oči těm, pro něž je ekologie pouhým slovem.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz