Koronavirus

Na očkování čeká zhruba 160 tisíc lidí. Kde vás naočkují nejrychleji? PŘEHLED

Na termín očkování proti koronaviru čeká momentálně zhruba 160 tisíc lidí. Nyní je možné se zaregistrovat přes portál ministerstva zdravotnictví a počkat, než na vás přijde řada, nebo se vypravit do očkovacích center bez registrace. Redakce TN.cz připravila přehled, kde je čekací doba nejkratší.

V České republice momentálně čekají na očkování desítky tisíc lidí. Lhůta, kterou musí zájemce vyčkat, než se na něj dostane řada, se v jednotlivých centrech liší. Někde zájemce čeká jen pár dní, jinde i více než týden.

Zájemci ale mohou využít očkovací místa, kde nevyžadují registraci. Kompletní přehled očkovacích naleznete na webu ministerstva zdravotnictví.

Související obsah

​V případě, že se rozhodnete využít očkování, je možné předejít dlouhým čekacím frontám tím, že si vyberete očkovací místo, kde je krátká čekací lhůta. Například v Praze se jedná o očkovací centrum v obchodním domě Kotva nebo o Centrum zdravotní péče Jarov. 

V Jihomoravském kraji se na vás dostane řada brzy v OČM VZP Znojmo nebo v nemocnici v Boskovicích. Téměř hned vás na očkování vezmou v některých zařízeních v Olomouckém, Pardubickém a Zlínském kraji. 

​V Česku má ukončené očkování přes 6,5 milionu lidí. Posilující 3. dávku si nechaly aplikovat 2 miliony obyvatel. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze v úterý odpoledne začala očkovat děti ve věku od 5 do 11 let. Přidaly se i další nemocnice, třeba Thomayerova či FN Olomouc, další se přidají ve čtvrtek. Celkem jde o 39 očkovacích míst.  

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz