Koronavirus

Překvapivý výsledek vakcíny Comirnaty: U dětí nevytváří dostatečnou imunitu

Překvapivý výsledek vakcíny Comirnaty: U dětí nevytváří dostatečnou imunitu
Zdroj: Profimedia

Farmaceutické firmy Pfizer a BioNTech oznámily překvapivý výsledek studie u vakcíny Comirnaty. Vakcína vykazuje u malých dětí zvláštní výsledky, a to, že nevytváří po očkování příliš velkou imunitu.

Zástupci farmaceutických firem Pfizer a BioNTech, které stojí za vakcínou Comirnaty, oznámili, že testy vakcíny u dětí ve věku od dvou do pěti let ukazují, že očkování neposkytlo očekávanou imunitní odpověď.

Dětské vakcíny obsahují menší dávku látky než vakcíny pro dospělé. Pro věkovou skupinu 12 a více let je dávka 30 mikrogramů vakcíny. Pro děti ve věku od 5 do 11 let je následně dávka snížena ještě o 10 mikrogramů. Nejmenší děti dostávají dávku 3 mikrogramy.

Související obsah

​Společnost se tak rozhodla, že provede testy s třetí dávkou, zdali se imunitní odpověď u dětí zvýší. "Nebyla však zjištěna žádná bezpečnostní rizika a dávka tří mikrogramů prokázala příznivý bezpečnostní profil u dětí ve věku od 6 měsíců do 5 let," uvedla společnost Pfizer ve svém prohlášení.

V případě, že bude třetí dávka úspěšná, očekává společnost Pfizer, že dojde ke schválení vakcíny pro použití u dětí v nízkém věku v půlce roku 2022. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz