Koronavirus

Epidemie koronaviru slábne. Za středu přibylo nejméně nakažených od listopadu

Počet nakažených koronavirem postupně klesá, za středu přibylo přes 7 500 případů. Situace se zlepšuje už od poloviny prosince.

Ve středu přibylo v Česku nejméně případů covidu-19 ve všední den od 1. listopadu. Testy odhalily 7 682 nakažených, skoro o 4 000 méně než před týdnem. Ubývá také lidí, kteří jsou s koronavirem v nemocnicích. Je jich necelých 4 500, před týdnem bylo číslo asi o 1 400 vyšší. Počet lidí ve vážném stavu klesl pod 800.

Epidemie v zemi zpomaluje čtvrtý týden v řadě. Odborníci mají ale obavy, že nakažlivější varianta omikron může příznivý vývoj zvrátit.

Související obsah

​Klesá i tzv. incidenční číslo, tedy počet případů za posledních sedm dní na 100 tisíc obyvatel. Ke čtvrtečnímu dni je to 526 případů, ve stejný den před týdnem to bylo zhruba 750.

Nejvyšší incidence je nyní v Libereckém kraji a na Vysočině. Naopak nejméně potvrzených nových nákaz za sedm dní na 100 tisíc obyvatel je opět v Karlovarském kraji.

S covidem-19 už v Česku zemřelo přes 35,5 tisíce lidí. Ukončené očkování má přes 6,6 milionu lidí a proočkovanost se blíží k 62 %. Posilující dávkou už je naočkováno přes dva miliony lidí.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz