Koronavirus

Rekordní počet nových případů po celém světě! Francie hlásí 208 tisíc nakažených

Rekordní počet potvrzených případů nákazy koronavirem přibyl za poslední týden po celém světě. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) laboratoře odhalily napříč státy 6,55 milionů infikovaných, což je nejvíce od začátku pandemie. Ve Francii dokonce padl celoevropský rekord v počtu nakažených.

V období od 22. do 28. prosince přibylo podle Světové zdravotnické organizace 6,5 milionů nově nakažených koronavirem. V průměru se tak infikovalo více než 935 tisíc lidí denně. Počet případů však rostl už od poloviny října.

"Důvodem je rychlé šíření varianty omikron," uvedli odborníci WHO s obavou, že kvůli prudkému nárůstu případů může přibýt také velký počet hospitalizovaných, zejména mezi neočkovanými lidmi. Právě to by mohlo způsobit kolaps zdravotnických systémů.

Související obsah

Dramaticky se zvýšil počet infikovaných za týden například ve Spojených státech amerických. Během jednoho dne tam přibylo téměř 267 tisíc nakažených, což je nejvíce od začátku loňského března.

Podle odborníků odhalují nejvíce nakažených laboratoře v Evropě. Za posledních sedm dnů se tam potvrdilo více než půl milionu nových případů každý den. V úterý zaznamenalo hned několik evropských států nejvyšší přírůstky nemocných od začátku pandemie koronaviru.

Francie

Rychlý nárůst nových případů lze vidět ve Francii, kde přibylo za 24 hodin 208 tisíc infikovaných. Počty však rostly už v posledních týdnech. Na první svátek vánoční stát překonal poprvé hranici 100 tisíc nově nakažených za jeden den.

Země právě proto zavedla kvůli variantě omikron další protiepidemická opatření. Od začátku roku musí lidé na tři týdny nosit roušky i venku a v centrech měst. Povinná je také práce z domova nejméně na tři dny v týdnu u profesí, kde je to možné.

Související obsah

V restauracích a barech mohou lidé jíst a pít pouze v případě, že u toho budou sedět. Navíc je v kinech nebo dálkové dopravě úplně zakázáno jíst a pít.

Itálie

Rekordní příbytek nemocných hlásí také Itálie, kde podle tamních úřadů může varianta omikron až za 60 % případů nákazy. Nejvyšší počet činí 78 313 nakažených.

V Itálii se navíc zvýšil také počet úmrtí. Za úterý tam zemřelo 202 nemocných s koronavirem. Od začátku pandemie zesnulo téměř 137 tisíc lidí. Jedná se tak o jeden z nejvyšších počtů po celém světě.

Velká Británie

Laboratoře v Británii evidují za úterý 129 471 nakažených, což je dosud nejvíce od začátku pandemie. Předchozí rekord pocházel ze Štědrého dne a činil 122 186 případů. Během vánočních svátků tak čísla prudce narostla. Hlášení však nezahrnují počty během Vánoc ze Severního Irska a Skotka, je tedy možné, že nakažených je daleko více.

Evropské státy zpřísňují opatření proti koronaviru. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz